MEGANE Grandcoupe

Мотори и перформанси

Зголемете го вашето задоволство во возењето

Мотор Energy dCi 110 & Energy dCi 110 EDC

Концентрацијата и ефикасноста на дизел моторот Energy dCi 110 кој обезбедува 110 КС при 4000 вртежи во минута и 260 Nm над 1750 вртежи во минута. Со 6 степен менувач, има потрошувачка од само 3.7л / 100км и тежат 95г * CO2 по км. Во комбинација со автоматски менувач EDC, покажува намалена потрошувачката и највисоката можна компатибилност.

Мотор Energy dCi 130

Со 6 брзински рачни менувачи, Energy dCi 130 ги задоволува потребите на најпребирливите возачи на автомобили. Достапен во варијанта од 1750 вртежи во минута, неговиот вртежен момент од 320 Nm ви нуди совршено прилагодување и уживање во возењето на највисоко ниво. Неговата потрошувачка од само од 4.0 л / 100км која нема да ви го расипе уживањето во возењето.

Мотор Energy TCe 130 EDC

Развој на 130 КС при 5500 вртежи во минута и 205 nm при 2000 вртежи во минута, Energy TCe 130 EDC го комбинира задоволството при возењето, перформансите и влажниот звук. Благодарение на директно вбризгување на горивото, вградениот турбополнач обезбедува динамичност и исклучителна реакција, додека EDC автоматскиот менувач со двојна спојка и 7 брзини обезбедува комфор и еластичност. Опремен со животен lifting chain, тој ви овозможува да ги контролирате вашите вообичаени трошоци .

Дали сте подготвени да ве заведе MEGANE Grandcoupe?

Откријте ги неговите карактеристики