Renault Ви открива

Новиот Renault MEGANE R.S.


Спортски автомобил кој Ви носи повеќе возбуда во секојдневниот живот!

MEGANE interior dashboard and front seats

Сакате да дознаете нешто повеќе за новиот MEGANE R.S.?

Регистрација за прием на новости и понуди

MEGANE interior dashboard and front seats

Спортски автомобил со легендарен дизајн ...

Почувствувајте го адреналинот! Елегантни линии, спојлер во F1 стил, маска на ладилникот со релјефен дијамант Renault R.S, пошироки страни и спортска шасија ... Опремен со ексклузивни карактеристики инспирирани од Формула 1 новиот MEGANE не го крие својот спортски дух. Прилагоден управувач R.S. со рачки обложени со кожа, комплетно нова боја во ентериерот „Carbon Grey“, алуминиумски педали и пократка рачка на управувачот ... Седнувате во спортската кабина и го заземате своето место на почетната позиција.
MEGANE interior dashboard and front seats

... ексклузивни технологии ...

Новата технологија ја подобрува вашата верзија! Предни светла R.S. Vision Full LED, систем за возење R.S .... Пронајдете ја најдобрата експертиза во инженерството на Renault Sport директно на прилагодливиот дисплеј за возачот од 10,2 - инчи и мултимедијалниот дисплеј EASY LINK со 9,3 - инчи со пресликување на паметниот телефон. Перформанси, брзина и флексибилност ... Новиот MEGANE R.S. Ви нуди уникатно искуство со возењето. Забава на спортски начин!
MEGANE interior dashboard and front seats

... задоволство е да се вози без компромис.

Одберете ги најдобрите перформанси без да ја жртвувате удобноста! Новиот MEGANE R.S. Sport се карактеризира со 1,8 - литарски турбо-мотор со директно вбризгување од 300 KS кој доаѓа од светот на технологијата во Формула 1 и 4CONTROL во комбинација со четири ограничувачи на хидраулична компресија. Неговата шасија и механичкиот вентил на издувниот вентил овозможуваат подобар зафат на патот и уште подобро управување со нов вид уживање во возењето.

Новиот MEGANE R.S. Trophy

Чисто спортско задоволство
Новиот Megane

Соборете ги сите рекорди

Моќ, прецизност, задоволство ... Чекор во светот на високи перформанси! Со нова шасија за Купот и 300-литарски 1,8 литарски мотор од 300 KS ексклузивен дизајн и револуционерни технологии, новиот MEGANE R.S. е постојан потсетник за нашата страст кон автомобилизмот. Дали сте подготвени да го пробате?

Додека го чекате својот Нов MEGANE R.S.

MEGANE interior dashboard and front seats

Новиот MEGANE

Достапно во класична верзија или како караван, откријте го нашиот нов MEGANE
MEGANE interior dashboard and front seats

Renault Sport

Искусете ја нашата страст спрема автомобилизмот