Renault MEGANE

Карактеристики

Удобност

Потсетете се што е добро чувство

Задоволство без компромис

Седнете во новиот Renault MEGANE и уживајте.

Новиот Renault MEGANE ве поздравува

Кога ќе стигнете таму, новиот Renault MEGANE се буди. Вклучени се дневни LED светла, задни светла, разделени задни ретровизори и амбиентално осветлување и мултимедијален систем. Добредојдовте во вашиот автомобил!

Картичката за слободни раце ќе ви го олесни животот


Заборавете за потрага по клучеви. Новиот Renault MEGANE ќе ве препознае преку картичката за управување без раце. Ќе се отклучи кога ќе пристапите, ќе почне кога ќе го притиснете копчето Start за да започнете и заклучите кога сте далеку. Доволно е да имаш картичка со тебе.

Извонредно удобни седиштаСекое возење со новиот Renault MEGANE е пријатно искуство. Седиштата се прилагодени на телото и нудат поголема удобност и поправилна положба на телото благодарение на обложувањата направени од две различни густини на пена. Екстремно издржливи седишта може да се монтираат во висина и ширина, и се опремени со функција за масажа. Откако ќе се смири, повеќе нема да сакате да бидете на друго место!

Искористете ги предностите на големите предници за вчитување


Нека вашите најважни предмети секогаш ви бидат на дофат! Под прилагодливиот централен потпирач за рака на новиот Renault MEGANE, има капацитет за зафатнина од 3 l. Покрај тоа, има и просторна касета за ракавици за вашите 7,4 l, голема централна конзола со простор за вашиот паметен телефон со лизгач надолу, држач за чаши и голем број опции за поврзување: 3.5 милиметарски приклучок, USB приклучок, SD читач на картички, приклучок од 12 V ...

... и екстремно пространа задна страна


Патниците на задните седишта на новиот Renault MEGANE уживаат во извонредна удобност со многу простор за нозете и ширина во висина на рамената. Бевме сигурни дека тие се чувствуваат добро, а во исто време го чувавме товарниот простор на највисоко ниво од 434 l.

Aудио системот BOSE® обезбедува звук сопствен звук

Искусете со исклучително акустично искуство на секое патување. Системот специјално прилагоден на новиот Renault MEGANE е резултат на тесна соработка помеѓу Renault и инженерите на Bosche. Предниот централен звучник, осум звучници со високи перформанси и сабвуфер во багажникот точно ја репродуцираат секоја белешка, секој детал и секоја нијанса. Подгответе се за необичен звук и сетилно искуство.

Уживајте во повеќе светлина што минува низ стаклениот покрив


Широката стаклена површина над предниот ред на седиштето во новиот Renault MEGANE промаши голема количина на светлина. Се протега низ целата ширина на покривот и може да се отвори во три нивоа, во зависност од вашите желби.

Откријте го мултимедијалниот систем R-LINK 2

Мултимедијален систем R-LINK 2


Врвни иновации

Откријте ги неговите иновативни технологии

Бидете во чекор со технолошкиот развој

Запознајте се со новата технологија Hybrid Assist

Новата технологија Hybrid Assist овозможува силно доживување при забрзувањe, погoлемо задоволство и многу помала потрошувачка и емисија (76g/km CO2 3L/100 по NEDC норма (Нов европски возен циклус). Технологијата Hybrid Assist, која подоцна ќе биде достапна со Energy dCi 119 мотори, во палетата мотори на новиот Renault MEGANE внесува новости. Системот гарантира дополнително забрзување во одредени фази, најдобро кај мал број вртежи, со што градското возење го прави попријатно. Со новиот Renault Megane нема компромис помеѓу перформанси и трошоци.

Новиот MEGANE GT: Спој на спорт и удобност

Сакате спортски карактеристики и удобност? Верзијата Renault Sport GT на новиот MEGANE се одликува со единствена технологија во таа класа; системот 4CONTROL.. Таа технологија овозможува управување на четирите тркала. Системот 4CONTROL повеќе од сто пати во секунда го пресметува аголот на задните тркала со што се гарантира оптимална стабилност во секој миг на свиоците како и во градско возење каде брзината на реакција на возилото се зголемува за 30%. Идеален компромис  помеѓу удобност и задоволство.

Возете посигурно

Највисоко ниво на сигурност


Видео

Дополнителна опрема


Врвна завршна обработка

Проверете го квалитетот до најситниот детал


Новиот MEGANE Limited

Ексклузивен дизајн

Направете разлика во внатрешноста на Renault MEGANE Limited! Додадете тон на алуминиумските 16 инчни фелни Silverline. Куќиштата од ретровизорите во сјајно црна боја, затемнети задни стакла и хромиран знак Limited даваат динамика во дизајнот и нова нота на стилот. Во внатрешноста, ќе ве шармира неговата прецизна завршна обработка и сенс за детали. Удобно сместени во неговото седиште со сјајно црна боја со сребрени рабови, подготвени сте за истражување на големите метрополи.

Технологија

Повторно уживајте во возењето и поедноставете го животот со многубројните технологии вградени во Renault MEGANE Limited. Пред вас е неговиот дигитален мерач TFT од 7инчи кој ги прилагодува боите со вашиот стил на возење. Поврзана и богата функционалност, мултимедијална конзола R-LINK управува со навигацијата на пат низ Европа. Со системот за паркинг сопирачка ќе заборавите на страв при возење но нагорнини.

Цени и спецификации


Дали сте подготвени да ве заведе MEGANE?