Renault гама

Претставуваме модели подредени по
Препорачано
TWINGO   од 10.690€
Новиот TWINGO
Simply revolutionary

Урбан градски автомобил со софистициран дизајн

Новиот CLIO   од 12.990€
CLIO
Дали сте подготвени да ве заведе новиот CLIO ?


Привлечен како никогаш досега.
Кога секое утро го започнувате со Renault Clio, постојано ќе се вљубувате во него.
Неговите сензуални линии се издвојуваат од толпата. Со светлосниот потпис тој е привлечен како никогаш досега. Ниедно друго возило во неговата категорија не зрачи со ваков карактер. Clio може да го еобликувате по сопствена желба, бидејќи тој е подготвен за креации и од надвор и од внатре.
Со возилото Clio секој ден е повозбудлив од предходниот.

CLIO Grandtour
Дали сте подготвени да ве заведе новиот CLIO Grandtour ?


Привлечен како никогаш досега.
Кога утрата ги започнувате со Renault Clio, секој ден се вљубувате во него.
Неговите сензуални линии се издвојуваат од толпата. Светлосниот потпис го прави попривлечан од било кога . Ниедно друго возило во неговата категорија не блеска со ваков карактер. Clio може да го обликувате по сопствена желба, бидејќи тој е подготвен за внатрешни и надворешни креации.
Со Clio секој ден е повозбудлив од предходниот.

Новиот CAPTUR   од 16.400 €
Новиот CAPTUR
Одберете поразличен пат

Влезете во урбаниот универзум и трендот на новиот Renault CAPTUR. Со својата нова оптика, афирмативна маска и редизајнирани тркала, повеќе од кога било, тоа е олицетворение на вашиот стил.

KANGOO   од 17.100 €
KANGOO
Дали сте подготвени KANGOO да ви го смени животот?

Складирање на инструмент таблата
Лесно достапно, на ова практично место може да го ставите вашиот смартфон и се што сакате да имате при рака.

Новиот MEGANE   од 17.490€
Новиот MEGANE
Дали посакувате да доживеете незаборавни искуства со новиот MEGANE?

Вашата доза адреналин
Елегантни форми, софистицирани линии и бескомпромисни можности на новиот Renault Megane му дадаат препознатлив дизајн. Инспиративниот Renault Megane, збогатен е со единствен светлосен потпис и ве повикува да седнете зад неговиот управувач и повторно да ги пробудите чувствата. Адренелинот е гарантиран. Страстите не може да се наметнат, но може да се доживеат.

Новиот MEGANE Grandtour
Привлечете ги погледите на јавноста со новиот Megane Grandtour.

Динамичен и елегантен дизајн

Усогласени пропорции, зајкнат под, сензуални облини, прецизни линии, светлосен потпис со 3D ефект напред и позади, интегрирани кровни носачи од елоксиран алуминиум... Новиот Renault MEGANE Grandtour зрачи со стил!

Новиот MEGANE GrandCoupé
Нови погледи со новиот MEGANE Grandcoupe

Издвојте се од толпата

Сè во врска со новиот Renault MEGANE GrandCoupe предизвикува возбуда. Мускулеста хауба, строги и прецизни линии, извајани страници го афирмираат неговиот модерен карактер.

TALISMAN   од 25.000€
TALISMAN
Подгответе се за прекрасно искуство во возењето со TALISMAN

Доживејте убави моменти
Со спортска нота Renault TALISMAN внесува страст во вообичаени норми во автомобилката класа. Впечатлив преден дел, извајан профил и изразените странични линии му даваат сигурен изглед. Комфорниот TALISMAN е заводлив и динамичен автомобил кој ветува прекрасни доживувања.

TALISMAN Grandtour   од 27.100€
TALISMAN Grandtour
Подгответе се за прекрасно искуство во возењето TALISMAN Grandtour

Ве чекаат прекрасни моменти
Спортската нота на Renault TALISMAN внесува страст во вообичаени норми во автомобилската класа.
Впечатлив преден дел, извајан профил, изразени странични линии и сигурен изглед. Складниот и комфорен TALISMAN е заводлив и динамичен автомобил кој ветува прекрасни доживувања.
Кај Renault TALISMAN Grandtour затворањето на багажникот е без да употребувате раце. Кога ќе стигнете до одредената дестинација и го изгаснете моторот, вашето седиште се поместува 50 милиметри наназад со што ви се олеснува излегувањето од возилото...

Новиот SCENIC   од 23.890€
Новиот SCENIC
Повеќе простор со новиот SCENIC

Креативност секој ден
Новиот SCENIC и Grand SCENIC се издвојуваат од толпата. Со тркалата од 20'' и малата потрошувачка, се воведува нов критериум кај сериски произведените возила. Достапен е со единствен избор на фелни, како алуминиумските фелни Exception со додатоци за аеродинамичен изглед. Двобојната каросерија дополнително го истакнува новиот дизајн на двата моноволумена. Предните светла во форма на буквата " C " се опремени со технологијата " Full LED Pure Vision " . Задните светла со технологијата Edge Light создаваат 3D ефект. Секако посебен светлосен потпис , како дење така ноќе.

Новиот Grand SCENIC
Повеќе простор за целото семејство cо новиот GRAND SCENIC

Креативност секој ден

Новиот SCENIC и GRAND SCENIC се издвојуваат од толпата. Со тркала од 20" и мала потрошувачка, поставува нови критериуми кај сериски произведените возила. Достапен е и единствен избор фелни, како што се алиминиумските фелни Exception со додатоци кои му даваат аеродинамочен изглед. Двобојната каросерија го истакнува новиот дизајн на овие два моноволумена. Предните светла во облик на буквата "C" се опремени со технологија " Full LED Pure Vission ". Задните светла со технологија Edge Light овозможуваат 3D ефект. Посебен светлосен потпис како дење така и ноќе.

Kadjar   од 21.990 €
Новиот Kadjar
Дали сакате да го возите новиот Renault KADJAR?

Потполно редизајниран, новиот KADJAR со самоуверен надворешен дизајн, како и оптимална удобност и внатрешност со висок квалитет.Предни и задни LED светла, shark антена, цврсти браници и 19-инчни алуминиумски фелни овозможуваат да бидете во центарот на вниманието.Квалитетните материјали и внимателно одбраните внатрешни детали на овој SUV му овозможуваат карактеристична софистицираност. Ергономски новиот KADJAR е опремен со централната конзола во која може да постави 7-инчен таблет.

ESPACE   од 35.500€
ESPACE
Ќе дозволите ли да бидете заведени од ESPACE?

Карактерот на новиот кросовер е вистинска инспирација.
Возбудливата елеганција се гледа во секој детал; Поголема рамка на каросеријата, уникатен дизајн, умерена висина, силна предница во склад со дизајнот на Renault, препознатлив светлосен потпис со светлата LED PURЕ VISION, додека фелните и хромираните делови ја нагласуваат силата на заоблените линии.
Овие детали го комплетираат возбудувањето што ве очекува со ова возило. Ексклузивни детали - новиот Renault Espace Intale Paris е опремен со 19“алуминиумски фелни - Intale Paris, со дизајн инспириран од Ајфеловата кула, а достапен е и во нова елегантно црна боја Amethyst.

TRAFIC Патнички
TRAFIC Патнички, споете ги работата и задоволството

Новиот Trafic Патнички нуди голем број на еластични и многу економични мотори. Користејќи го знаењето на Renault F1, моторот 1.6 dCi се нуди во две верзии: турбополнач со променлива геометрија (90 и 115 КС) и dCi Twin Turbo (120 и 140 КС). Технологијата на два турбополначи Twin Turbo, поврзани со Stop & amp; Започнете и управувајте со Smart Energy Management. Smart Energy Management, ви овозможува да ја намалите потрошувачката под 6 l / 100 km *. Забрзувањето е рамномерно, вклучително и кога возилото е под оптоварување, бидејќи двојните надземни површини нудат поголем вртежен момент при ниски вртежи и поголема моќност при високи вртежи. Енергијата на dCi Twin Turbo мотори ви овозможува да заштедите, удобност и еластичност.

CLIO Serviser   од 12.250€
CLIO Сервисер
Clio Serviser

Clio Serviser го карактеризира привлечен изглед и товарен простор на помал фургон. Во паметно обликуваната внатрешност може да се превезуваат две лица, а во товарниот простор од 560l товар од 520 кг. Привлечност, карактер, динамични возни карактеристики и беспрекорна сигурност се само дел од неговите карактеристики. Тука е и богатата опрема која вклучува систем за стабилност: ESP, LED дневни светла, клима - уред, воздушни перничиња за возачот и совозачот, електрични подигнувачи на предните стакла , ограничувач и регулатор на брзина и електрично подесување на ретровизори. Можни се верзии со мотори : 1,2 16 V ,1,2 16V LPG , 0,9 TCe 90; 1,5 dCi 75

KANGOO Express   од 17.100€
KANGOO Express
Користите KANGOO Express како службено возило?

Kangoo Express нуди исклучително богат избор: три должини (Compact, Express, Maxi), две, три или пет места (во зависност од верзијата) и две должини на целосно електричен Z.E. Верзијата со три предни седишта е новина за новиот Kangoo Express, но исто така и во категоријата доставни возила. Ова не се единствените новини во Kangoo Express опсегот, доаѓаат со нови ефикасни и економични мотори, камера за возење наназад, нова генерација на ESP во комбинација со Extended Grip и помош за движење по нагорнинка, нови носачи со USB приклучок и Bluetooth мултимедијалниот систем R-Link со вградена навигација.

TALISMAN INITIALE PARIS   од 28.700 €
TALISMAN INITIALE PARIS
INITIALE PARIS, intenzivno uživanje

Budite prepoznatljivi i doživite novo iskustvo estetike i komfora u vašem Renault TALISMAN INITIALE PARIS. Uživajte u urednom enterijeru i udobnosti sedenja sa presvlakama od Nappa kože. Opustite se na sedištima koja će vas masirati, rashlađivati i grejati. Podesite i memorišite vaš idealan položaj. Naučite da uživate u tišini. Akustični tretman Renault TALISMAN-a vam daje osećaj da se nalazite u čauri. Svaki detalj vas transportuje iz jednog u drugi način življenja.