Renault гама

Претставуваме модели подредени по
Препорачано
TWINGO   од 10.690€
Новиот TWINGO
Simply revolutionary

Урбан градски автомобил со софистициран дизајн

Новиот MEGANE   од 17.490€
MEGANE
Дали посакувате да доживеете незаборавни искуства со новиот MEGANE?

Вашата доза адреналин
Елегантни форми, софистицирани линии и бескомпромисни можности на новиот Renault Megane му дадаат препознатлив дизајн. Инспиративниот Renault Megane, збогатен е со единствен светлосен потпис и ве повикува да седнете зад неговиот управувач и повторно да ги пробудите чувствата. Адренелинот е гарантиран. Страстите не може да се наметнат, но може да се доживеат.

MEGANE Grandtour
Привлечете ги погледите на јавноста со новиот Megane Grandtour.

Динамичен и елегантен дизајн

Усогласени пропорции, зајкнат под, сензуални облини, прецизни линии, светлосен потпис со 3D ефект напред и позади, интегрирани кровни носачи од елоксиран алуминиум... Новиот Renault MEGANE Grandtour зрачи со стил!

MEGANE GrandCoupé
Нови погледи со новиот MEGANE Grandcoupe

Издвојте се од толпата

Сè во врска со новиот Renault MEGANE GrandCoupe предизвикува возбуда. Мускулеста хауба, строги и прецизни линии, извајани страници го афирмираат неговиот модерен карактер.

TALISMAN   од 28.700 €
TALISMAN
Подгответе се за прекрасно искуство во возењето со TALISMAN

Доживејте убави моменти
Со спортска нота Renault TALISMAN внесува страст во вообичаени норми во автомобилката класа. Впечатлив преден дел, извајан профил и изразените странични линии му даваат сигурен изглед. Комфорниот TALISMAN е заводлив и динамичен автомобил кој ветува прекрасни доживувања.

Новиот SCENIC   од 23.890€
SCENIC
Повеќе простор со новиот SCENIC

Креативност секој ден
Новиот SCENIC и Grand SCENIC се издвојуваат од толпата. Со тркалата од 20'' и малата потрошувачка, се воведува нов критериум кај сериски произведените возила. Достапен е со единствен избор на фелни, како алуминиумските фелни Exception со додатоци за аеродинамичен изглед. Двобојната каросерија дополнително го истакнува новиот дизајн на двата моноволумена. Предните светла во форма на буквата " C " се опремени со технологијата " Full LED Pure Vision " . Задните светла со технологијата Edge Light создаваат 3D ефект. Секако посебен светлосен потпис , како дење така ноќе.

Kadjar   од 21.990 €
Новиот Kadjar
Дали сакате да го возите новиот Renault KADJAR?

Потполно редизајниран, новиот KADJAR со самоуверен надворешен дизајн, како и оптимална удобност и внатрешност со висок квалитет.Предни и задни LED светла, shark антена, цврсти браници и 19-инчни алуминиумски фелни овозможуваат да бидете во центарот на вниманието.Квалитетните материјали и внимателно одбраните внатрешни детали на овој SUV му овозможуваат карактеристична софистицираност. Ергономски новиот KADJAR е опремен со централната конзола во која може да постави 7-инчен таблет.

KANGOO Express   од 17.900€
KANGOO Express
Користите KANGOO Express како службено возило?

Kangoo Express нуди исклучително богат избор: три должини (Compact, Express, Maxi), две, три или пет места (во зависност од верзијата) и две должини на целосно електричен Z.E. Верзијата со три предни седишта е новина за новиот Kangoo Express, но исто така и во категоријата доставни возила. Ова не се единствените новини во Kangoo Express опсегот, доаѓаат со нови ефикасни и економични мотори, камера за возење наназад, нова генерација на ESP во комбинација со Extended Grip и помош за движење по нагорнинка, нови носачи со USB приклучок и Bluetooth мултимедијалниот систем R-Link со вградена навигација.

TALISMAN INITIALE PARIS   од 45.000 €
TALISMAN INITIALE PARIS
INITIALE PARIS, intenzivno uživanje

Budite prepoznatljivi i doživite novo iskustvo estetike i komfora u vašem Renault TALISMAN INITIALE PARIS. Uživajte u urednom enterijeru i udobnosti sedenja sa presvlakama od Nappa kože. Opustite se na sedištima koja će vas masirati, rashlađivati i grejati. Podesite i memorišite vaš idealan položaj. Naučite da uživate u tišini. Akustični tretman Renault TALISMAN-a vam daje osećaj da se nalazite u čauri. Svaki detalj vas transportuje iz jednog u drugi način življenja.