НОВИОТ CLIO E-TECH FULL HYBRID

Renault CLIO E-TECH Hybrid
  

Renault Clio сега е хибрид...

Со новиот хибриден погон со батерија која сама се полни при возење целосниот хибрид Clio E-Tech обезбедува ненадминато задоволство при возењето и овозможува помала потрошувачка на гориво.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
Забрзувањето, одзивноста и економична потрошувачка на гориво завршија...
... разновидноста и удобноста на Clio.

Renault CLIO E-TECH HYBRID
Во град 80% од времето се вози со електричен погон
Синоним за тивко возење и заштеда на гориво.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
На автопатот, благодарение на 143 Кс
Clio E-Tech добро реагира и силно забрзува.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
Потполно задоволство
Не се мачете со ограничен опсег на возење или полнење!
Renault CLIO E-TECH HYBRID
Дознајте повеќе за придобивките од целосната хибридна технологија
Удобност обезбедена од E-Tech автоматскиот менувач со EV прекинувач за 100% електрично возење.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
Персонализирајте ги режимите на возење
Користејќи технологија MULTI-SENSE (MySense, Sport или Eco).

нова E-Tech Engineered верзија

ОТКРИЈТЕ ГО CLIO E-TECH ENGINEERED FULL HYBRID PREMIUM ЗА СЕКОЈДНЕВЕН ЖИВОТ

верзија на волшебен стил
Clio ја претставува верзијата E-Tech Engineered за вас, волшебен стил, достапна само со хибридниот погон E-Tech со 143 КС. 

Издвојте се од толпата со контрастни бои. Неговата златно-сива боја елегантно се совпаѓа со топлиот финиш од титаниумска боја на предната лента F1, ознаката на раб и облогата на каросеријата.  

Уште поспортски линии со ознаката E-Tech Engineered и сјајна црна ознака на страните. 

Уживајте во истиот премиум стил во возилото со ознаката на управувачот, шевовите на седиштето и деталите во боја на топол титаниум на таблата со инструменти. Смело привлечни во секојдневниот живот. Само за тебе.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
ВОЗЕЊЕ НА ЕЛЕКТРИЧЕН ПОГОН ДО 80% ОД ВРЕМЕТО
во град.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОРИВО НАМАЛЕНА ДО 40%
во споредба со еквивалентен мотор со внатрешно согорување (во градскиот циклус WLTP).
Renault CLIO E-TECH HYBRID
100% ЕЛЕКТРИЧЕН СТАРТ
за тивко, удобно искуство во возењето.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
ПОГОН СО 143 КС
ги нуди сите предности на електрично возило, со разноврсност на хибрид.

опрема

Oткријте ги сите предности понуди на Clio...

Вашиот полн хибрид Clio E-Tech има одличен опсег на возење, а внатрешноста е удобна и пространа како што би очекувале од Clio!
АКТИВНО СОПИРАЊЕ
СИСТЕМ EASY LINK
ПРЕБАРУВАЊЕ НА АДРЕСА НА GOOGLE

мотори

CLIO E-TECH FULL HYBRID: РЕДИЗИЈНИРАН ХИБРИД

Renault CLIO E-TECH HYBRID
Возете до 80% на електричен погон во градот
Искусете го електричниот погон како никогаш досега. Целосeн хибриден Clio со E-Tech, технологија која располага со електричен мотор со внатрешно согорување во комбинација со исклучително ефикасен мулти-режим автоматски менувач. Резултатот е моментален почеток во електричниот режим кој покрива 80% од градското возење и овозможува тивко возење.
Renault CLIO E-TECH HYBRID
Ефикасен во град и на автопат
Со избирање на хибрид, без разлика дали на автопат или во град, трошите до 40% помалку гориво во споредба со стандардните бензински мотори. Во исто време, можете да патувате безгрижно бидејќи вашиот полн хибрид Clio E-Tech има одличен опсег на возење, а внатрешноста е удобна и пространа како што очекувате од Clio!
Renault CLIO E-TECH HYBRID
Ново уживање во возењето
Целосниот хибрид Clio E-Tech обезбедува безбедно и возбудливо забрзување благодарение на неговите 143 коњски сили. Електричните мотори кои реагираат моментално во комбинација со Multi-mode овозможуваат брзо забрзување и непречено менување на брзините. Уживајте во различните режими на возење MULTI-SENSE и персонализирајте го вашето искуство.

БОЈА, ТРКАЛА, НАВЛАКА: ПРИЛАГОДЕТЕ ГО CLIO E-TECH FULL HYBRID ПО СВОЈ ВКУС

Headline Strapline
НОВИОТ CLIO E-TECH FULL HYBRID

Фотографиите на веб-страницата www.renault.mk се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.