Новиот KOLEOS

Опрема и дополнителна опрема

Oпрема

УДОБНОСТ

Патувајте со удобност од прва класа

Дарежлив, практичен и прилагодлив - новиот KOLEOS Ве поканува во простор посветен за вашата удобност и удобноста за вашите патници.
Renault KOLEOS

Возачко седиште co функција за масажа

Покрај електричните поставки и функциите за греење и вентилација, возачкото седиште има и функција за масажа.
Renault KOLEOS

Прилагодлива должина на седиштето

За уште поголема удобност, зголемете ја должината на предните седишта со прилагодливата перница и уживајте во големиот простор за поставување на вашата глава.
Renault KOLEOS

Оптимален простор на коленото во задниот дел на возилото

Со најдобри карактеристики во својата категорија, новиот KOLEOS обезбедува максимален простор за вашите патници!
Renault KOLEOS

Прилагодливи задни седишта

Задните седишта со наслон за грб во 2 позиции ќе Ви овозможи релаксација и одмор за време на долгите патувања. Опуштете се!         
Renault KOLEOS

Дарежлив и прилагодлив багажен простор

Потребен Ви е повеќе простор? Преклопете ги задните седишта на вашиот нов KOLEOS за да добиете капацитет на товар од 1777L.
Renault KOLEOS

Бројни прегради

Држачи за загревање на чаша, оддели за ладење, оддел за поставување на вашите нараквици, како и други прегради во централната конзола… Искористете ги бројните и паметно дизајнирани прегради за складирање (35L) за да ги организирате ва шите секојдневни потреби и навики.

Renault EASY DRIVE

Поедноставете го вашиот живот

Патувајте без напор, со помош на нашата технолија, која е едноставна за користење.     
Renault KOLEOS

Easy Park Асистенција

Нема потреба од страв за паркирање на тесни места со помош на Easy Park Assist! Системот го мери достапниот простор и ја дефинира патеката. Дозволете му на овој систем да го превземе воланот и да паркира со леснотија.
Renault KOLEOS

Easy Trunk Пристап

Новиот KOLEOS Ви го олеснува животот. Дали можеби рацете Ви се зафатени? Доволно е едно, едноставно движење со вашето стапалото, токму под задниот браник за лесно отворање на багажникот.
Renault KOLEOS

Адаптиран темпомат

Адаптираниот темпомат автоматски ја прилагодува и регулира брзината за да го одржи потребното растојание со возилото пред вас.
Renault KOLEOS

Автоматско префрлување на кратки и долги светла

Кога влегувате во населено место и кога друго возило е пред вас или се наоѓа на  спротивната лента, постои опција која автоматски ќе префли на кратки светла.
Renault KOLEOS

Предупредување за ненамерна промена на лентата за возење

Со брзина над 70км / ч, веднаш ќе бидете известени доколку вашето возилото ненамерно преминува на полна или испрекината линија.

СИГУРНОСТ

Патувајте безгрижно

Нашите технологии за помош при возењето се дизајнирани за да ве заштитат во сите околности.   
Renault KOLEOS

Систем за следење и надзор нa ”мртвиот агол”

Индикаторското светло кое е сместено на секое од надворешните ретровизори ќе Ве предупред и за присуство на возила во слепиот агол од вашиот нов KOLEOS.
Renault KOLEOS

Препознавање на сообраќајните знаци

Овој систем ја користи предната камера и автоматски Ве предупредува за тековната граница на брзината, како и Ви сугерира да ја прилагодите бараната брзина.
Renault KOLEOS

Предупредување за умор

Останете будни! Системот го анализира вашето однесување преку движењата на воланот и преку порака препорачува да направите пауза.
Renault KOLEOS

Активно сопирање

Во случај на непредвидено сопирање, системот делува во комбинација со ABS / ESC за да го намали растојанието на застанување.

Дополнителна опрема

ПРЕВОЗ

Поместете ги границите

Време е за патување ? Не паничете ! Не треба да се откажувате од вашите предмети само за да заштедите простор.
Renault KOLEOS

Автоматско преклопување на куката за влечење

За да ја транспортирате целата ваша опрема, откријте ја автоматската кука за влечење. Целосно интегрирана во вашето возило, но внимателно дизајнирана за да го задржи добриот естетскиот изглед.
Renault KOLEOS

Кровни носачи

Лесна и брза инсталација без користење на алатки, благодарение на иновативниот систем за инсталација QuickFix. Ви овозможува да монтирате држачи за велосипеди, ски- држачи или куфер.
Renault KOLEOS

Кровен куфер од 480L

Практичен и робустен, важен дел за вашето патување Ви овозможува да го зголемите товарот на вашето возило.

ДИЗАЈН

Возете со стил

Благодарение на дизајнот на дополнителната опрема, која го комбинира стилот и практичноста, вашиот нов Koleos е уникатен.
Renault KOLEOS

Врвни скалички

Го истакнуваат атлетскиот стил на вашиот нов KOLEOS. Тие се практични, го олеснуваат пристапот до вашето возило и кровот, исто така ја штитат целата каросерија од ситни удари кои се случуваат со секојдневната употреба.
Renault KOLEOS

Праг на багажникот

Обложете го и ефикасно заштитете го подрачјето на просторот за товарење од секојдневните непријатности, со овој естетски прилагоден по мерка дополнителен додаток.
Renault KOLEOS

Спортски сет за задниот дел од возилото

Идеално е кога додавате спортски дух во вашето возило. Одлучете се за силен и карактеристичен дизајн кој комбинира отпорност, но и нежност .

ЗАШТИТА

Грижете се за вашиот нов KOLEOS

Одберете опрема за заштита на вашиот нов KOLEOS со тоа што би се заштитиле од непријатни изненадувања.
Renault KOLEOS

Филм за заштита на каросеријата

Заштитете ја бојата на вашиот нов KOLEOS од ситни испакнатини, гребнатини и триење.   
Renault KOLEOS

Приладолива заштита Easyflex

Нелизгачка и водоотпорна, суштински карактеристики за заштита на багажникот и просторот за товарење особено за транспортот на гломазните и нечисти предмети.
Renault KOLEOS

Гумени патосници

Создадени по мерка, лесни за одржување, тие едноставно се прикачуваат со 2 безбедносни клипови, со што воопшто не сметаат на педалите, за целосна заштита на подот.

ВО ВОЗИЛОТО

Персонализирајте го искуството

Користете ја дополнителната опрема – уникатно искуство за време на вашето патување .            
Renault KOLEOS

Chargeur à induction

Rechargez votre smartphone par simple contact sur le socle de charge situé dans la console centrale.
Renault KOLEOS

Индукциски полнач

Полнете го вашиот паметен телефон со едноста вно приклучување на полначот кој се наоѓа во средишната конзола.
Renault KOLEOS

Пикник маса

Користете ја оваа прилагодлива масичка на задниот дел, можете да поставите книга, колачиња или шише со вода кое можете да го сместите и во држачот за чаши.

Дали сте подготвени да го возите новиот Renault KOLEOS?