Погледнете ги моторите кои се достапни за одредена верзија

погледнете ги точните димензии (должина, ширина, висина).

Дали вашата гаража е доволно голема за новиот Renault TALISMAN?

Споредба на техничките спецификации на новите верзии на возила TALISMAN

Бензински

TCe 160 EDC FAP

TCe 160 EDC FAP

Практичност

Најновата генерација на 1,3-литарски бензински мотор со 160 КС, 270 Nm вртежен момент, директно вбризгување и турбо полнач е достапна со 7-степен автоматски менувач со EDC двојна спојка. Овозможува динамично и тивко возење со помали емисии на CO2 (само 6,1 литри и 140 g / km во комбиниран WLTP циклус).

Дизел

Blue dCi 160 EDC

Blue dCi 160 EDC

Уживање во возењето

Комбинирајте задоволство и удобност со овој 2-литарски четирицилиндричен мотор со 160 KS, достапен со 6-степен EDC автоматски менувач со двојна спојка EDC. Откријте го целиот спектар на емоции со технологијата AdBlue®, истовремено контролирајќи ја потрошувачката на гориво и ограничувајќи ги емисиите на азотни оксиди.

Blue dCi 200 EDC

Blue dCi 200 EDC

Високи перформанси

Дали сте подготвени за уште подобри перформанси? Овој 2-литарски четирицилиндричен мотор со 200 КS овозможува моќно забрзување и жив почеток. Доаѓа со 6-степен EDC автоматски менувач со двојна спојка и ви нуди возачко искуство кое ги надминува дури и вашите најголеми очекувања. Користете ја технологијата AdBlue® за да ја контролирате потрошувачката на гориво и да ги ограничите емисиите на азотни оксиди.

Подгответе се за прекрасно искуство со TALISMAN