AUSTRAL E-TECH FULL HYBRID

Renault Austral

Renault Austral E-Tech full hybrid
Новиот Austral E-Tech full hybrid, опремен со силен мотор од 200 КС, е еден од најефикасните во неговата класа!          

Потрошувачка од само 4,7 l/100 km и емисија на CO₂ од само 105 g/km(1).

Електричниот режим на работа овозможува и до 80% од времето во градот(3) да возите исклучиво на електричен погон, но и на автопат во овој режим да забрзате до 130 km/h(2).

Екранот OpenR од 774 cm², надополнет со heads-up дисплејот од 210 cm², нуди иновативно и извонредно искуство. Напредниот систем 4Control со управување со 4 тркала ви обезбедува целосна контрола на патот.    
200 KS / 147 KW
pogon E-Tech full hybrid
27
напредни системи за помош на возачот
575 dm³
волумен на багажникот(4)
984 cm²
openR екран + heads-up дисплеј(5)

(1) вредности сертифицирани според протоколот WTLP / извор UTAC / јули 2022 година

(2) во зависност од состојбата на батеријата и стилот на возење / внатрешен извор Renault / 2022 година

(3) во зависност од состојбата на батеријата и стилот на возење / внатрешен извор Renault / 2022 година

(4) VDA стандард - во зависност од верзијата

(5) во зависност од верзијата

(1) VDA стандард - во зависност од верзијата

(2) во зависност од верзијата

(3) достапно во зависност од верзијата


Renault Austral вклучува

ХИБРИДНИ МОТОРИ
100% хибридна понуда на мотори
Mild hybrid i E-Tech full hybrid ги комбинира уживањето во возењето и ниската потрошувачка, без потреба од полнач на струја.
МУЛТИМЕДИА СИСТЕМ
openR
openR link и неговата интуитивна технологија на екран од 774 cm² ги обединува најдобрите поврзани услуги на Google и My Renault(1).
 (1) Google е заштитен бренд на Google LLC
ЗАДОВОЛСТВО ВО ВОЗЕЊЕТО
4Control advanced
Новиот систем на управување на сите четири тркала 4Control advanced(1) го прави возењето попрецизно и побезбедно.     

(1) достапно во зависност од верзијата

ЗАДОВОЛСТВО ВО ВОЗЕЊЕТО
multi-sence

Со избор на до 4 режими на возење(1), можете да го прилагодите вашето искуство во возилото.

(1) Multi-sense е достапен е во верзиите techno, techno esprit Alpine и iconic esprit Alpine.  

БЕЗБЕДНОСТ
27 напредни системи за помош на возачот.
Возење, паркирање, безбедност... Сè е под контрола со 27-те напредни системи за помош на возачот.
ВНАТРЕШЕН ПРОСТОР
модуларен дизајн
Уживајте во капацитет на багажниот простор до 575 dm³(1) VDA или до 1.525 dm³ со преклопено задно седиште.

(1) VDA стандард - во зависност од верзијата

Верзија Esprit Alpine
светска премиера
Дајте му на вашиот Austral E-Tech full hybrid уште похрабар изглед со верзијата esprit Alpine.

хибридни мотори

100% хибрид

без потреба од полнач на струја
погон 100%
хибриден погон
до 80%
градско возење на електричен погон(1)
до 40%
помала потрошувачка на гориво(2)
0
причини за двоумење

(1)во зависност од нивото на полнење на батеријата и стилот на возење / внатрешен извор Renault / 2022 година

(2)За верзијата E-Tech full hybrid во споредба со верзијата mild hybrid со автоматски менувач, според протоколот WLTC City / извор UTAC & IDIADA / септември 2022 година        


мултимедијален систем

openR

774 cm² интуитивна технологија
Harman Kardon sound system - Renault Austral E-Tech full hybrid
"ЕЈ GOOGLE, ПУШТИ МУЗИКА!"
Мултимедијалниот систем openR линк ги вклучува најдобрите услуги на Google и услугите на Renault кои ќе ве придружуваат на сите ваши патувања. Најдете место за паркирање, испланирајте го вашето патување, проверете го досегот на возење и слушајте ја омилената музика без да го тргнете погледот од патот, користејќи ги сите ваши омилени апликации.

уживајте во врвниот звук со

Harman Kardon

 
Harman Kardon sound system - Renault Austral E-Tech full hybrid
технологија со опкружувачки звук со 12 звучници
Звукот со верна репродукција на системот Harman Kardon испорачува 485 W преку 2 високотонци на страните на инструмент таблата, 2 среднотонски звучници во панелите на предните врати, 2 surround звучници, 1 средишен звучник во предниот дел, 2 високотонци и 2 среднотонски звучници во панелите на задните врати и 1 длабокотонски звучник во багажниoт простор.

задоволство на возењето

систем 4Control advanced


за управување со свртување на сите 4 тркала
круг на вртење од 10,1 m споредлив со оној на градски автомобил
При мала брзина, системот 4Control advanced знае со леснотија да свртува полукружно и да ја совладува секоја кривина, додека на поголеми кривини покажува завидна стабилност и безбедност.

уживање во возењето

MULTI-SENSE

 
 до 4 режими на возење


безбедност

27 НАПРЕДНИ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧИТЕcamera 3D - Austral E-Tech full hybrid
3d камера со приказ од 360 степени
4 камери ја прикажуваат непосредната околина на возилото во 360° за да можете да ги завршите вашите маневри без напор. 
intelligent adaptive cruise control - Austral E-Tech full hybrid
адаптивен темпомат, активна помош за возачот
Системот ја регулира брзината според условите на патот*, одржува безбедно растојание и обезбедува центрирање во лентата. Кога сообраќајот се забавува, системот Stop & Go му дозволува на возилото да застане и да стартува автоматски.   

(1)вклучено за 5 години

matrix led vision - Austral
Matrix LED vision
Автоматско префрлување помеѓу долго и средно светло. Се активира со камера која се наоѓа на врвот на ветробранското стакло. Системот автоматски го прилагодува обликот на светлосниот зрак на сообраќајот и временските услови за да избегне отсјај и го оптимизира ноќното гледање.
и 24 други системи за помош, осмислени да ги исполнат сите ваши потреби     

ентериер

ЗГОЛЕМЕН ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕМОДУЛАРЕН РАСПОРЕД НА ВНАТРЕШНОСТА
Иновативен ентериер. Голем простор помеѓу предните седишта, со индуктивен безжичен полнач за вашиот паметен телефон. 35 литри модуларен простор за складирање кој е лесно достапен во патничкиот простор.

верзија Alpine spirit

светскa премиера


НЕКА ВЕ ВООДУШЕВИ!Бидете меѓу првите кои ќе ги известиме кога Austral ќе биде достапен за тест возење.

БОЈА, ТРКАЛА, НАВЛАКА: ПРИЛАГОДЕТЕ ГО AUSTRAL ПО СВОЈ ВКУС

AUSTRAL E-TECH FULL HYBRID