Renault Captur

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

надворешен дизајн

ВАШИТЕ ЖЕЛБИ МОЖЕ ДА БИДАТ НЕОГРАНИЧЕНИ!

Персонализирајте го вашиот Captur како што сакате
CAPTUR – осветлување под каросеријата
Светло за пристап до подвозјето
Осветлување на подвозјето за пристап до возилото. Се обидувате да го пронајдете вашето возило? Не губете повеќе време! Вашиот Captur свети кога ќе му пријдете или кога едноставно ќе го притиснете далечинскиот управувач.
CAPTUR – антена во форма на перка на ајкула
Shark Антена
Спортскиот дизајн на Captur е уште подинамичен.
CAPTUR
Пакет за заштита на каросеријата
Ефикасно заштитете ја бојата на вашето возило од светлосни удари, гребнатини или постојано стружење. Паметно дизајниран и исклучително издржлив, овој проѕирен филм/слој е лесен за инсталирање и ги заштитува чувствителните области на вашето возило.
Пакет за заштита на каросеријата
Полуелектрична кука за влечење што се извлекува
Опремете го Captur со шипка за влечење што се повлекува со притискање на копче за да уживате во дополнителното решение за пренос на товар!

внатрешност

САКАТЕ ДА ГО ПРИЛАГОДУВАТЕ ВАШИОТ CAPTUR?

Откријте ја нашата палета на дополнителна опрема.
Безжичен полнач за паметни телефони
Безжичен полнач за паметни телефони
Снемува батерија? Направете си го животот полесен и наполнете го паметниот телефон со безжичен полнач без незгодни кабли.
Комплет Focal звучници
Комплет Focal звучници
Патувањата ќе станат уште попријатни со беспрекорен квалитет и моќ на звукот. Музика!
CAPTUR – врвни текстилни теписи
Супериорни текстилни теписи
Благодарение на овие теписи изработени од врвни материјали, додајте допир на префинетост и дополнителна заштита на вашето возило
CAPTUR навлаки за седишта
Навлаки за седиштата
Целосно заштитете ја навлаката на вашето возило. Персонализирани и опремени со интуитивен систем за прицврстување, лесно се инсталираат и чистат.

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛОТО CAPTUR

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Captur E-Tech full hybrid
Captur E-Tech full hybrid