MASTER FURGON

Reanault MASTER

повеќе од еволуција, тоа е револуција!

возило за испорака кое се прилагодува на вашите потреби

Смело стилизиран, со LED дневни светла и вертикален преден дел, Master зрачи со робустен и модерен дизајн. Неговата инструмент табла, бројната опрема и системи за помош при возење го поедноставуваат вашето секојдневие. Ќе уживате и во палетата на мотори, за уште поголемо задоволство при возењето, перформанси и ефикасна потрошувачка на гориво.
Renault MASTER
Модерен и робустен дизајн
Нека Master биде вашата визит-карта!
Renault MASTER van exterior
Инспириран од стилот на американските пикап камиони. Уште пошик!
Благодарение на бројните функции, неговиот дизајн не ја намалува неговата практичност.
Renault MASTER van interior
Преден сензор и камера за возење на назад
Искористете го полесното маневрирање благодарение на сликата што се прикажува директно на ретровизорот или на мултимедијалниот екран.
Renault MASTER tablete EasyLife
Преден сензор и камера за возење на назад
Искористете го полесното маневрирање благодарение на сликата што се прикажува директно на ретровизорот или на мултимедијалниот екран.
Renault MASTER
Уште подобри перформанси
Откријте ја нашата палета на мотори

опрема

Смисливме сѐ за да ви го олесниме секојдневието!

MASTER van interior
Паметен патнички простор
Дизајниран да ги задоволи потребите на професионалците, Master ја нуди целата опрема и функции на вистинска мобилна канцеларија: 
 • Маса Easy Life (иновација на Renault) и голем држач за чаши
 • Easy Life фиока 
 • Безжичен (индукциски) полнач за телефон
 • Клупа за двајца патници со преклопен потпирач за грб, маса која може да се врти и прилагодливо седиште 
 • Отстранлив држач за таблет 
 • До 105 литри простор за складирање (најдобар во класата) 
 • Мултимедијален екран со систем R-LINK Evolution или Media Nav Evolution.
MASTER easy load
Лесно товарење
Заштедете време и енергија со Master! Вашето возило има лесен пристап до товарниот простор, како и опрема дизајнирана да ги подобри вашите работни услови: 
 • Помошни огради во товарниот простор
 • LED осветлување во товарниот простор 
 • Неколку потпорни прстени 
 • Внатрешна заштита (дрво) 
 • Еден од најниските прагови на товарење на пазарот
  MASTER Rear View
  Easy drive
  Смисливме се за да ги оптимизираме вашите услови за возење! Возете безгрижно благодарение на опремата дизајнирана да ви го олесни секојдневието: 
  • Систем за помош на заден поглед (RVA) – иновација на Renault 
  • Систем за одржување на стабилност при налет на страничен ветер (SWA) 
  • Предупредување за напуштање на сообраќајна лента (LDW) Активен систем за сопирање за итни случаи (AEBS) 
  • Предупредување за слепа точка (BSW) 
  • Преден асистент за паркирање (UPA) Преден сензор и камера за возење на назад

   мотори и грип

   Пронајдете го моторот што најмногу ви одговара

   MASTER engines
   Понуда на мотори
   Master претставува понуда на мотори кои достигнуваат до 180 КС и 400 Nm, подобрени за уште подобри перформанси... 

   Мотори кои се совршено прилагодени за професионална употреба и во исто време можат да се справат со голем предизвик: значително да ја намалат потрошувачката на гориво!
   Renault MASTER traction
   Решенија за подобра адхезија
   За возење на терен со барања, пронајдете ги нашите решенија за подобар држач достапни за верзиите со погон на предните и задните тркала. Како дел од стандардната или опционална опрема, нашите опции како што се решението Extended Grip, Assist за поаѓање на нагорнина, подобрен држач и погон на 4 тркала се со вас во сите ситуации!

   Боја, фелни, навлаки: изберете го стилот на возилото Master

   MASTER FURGON

   Сите детали за возилото Master

   .

   Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

   Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


   Откријте ги другите модели на RENAULT