TRAFIC Passenger

комбе кое го го прави вашето секојдневно живеење едноставно.
Renault TRAFIC Passenger

Откријте го новиот Renault TRAFIC Passenger


дизајн

Исполнете ги со енергија вашите патувања

Renault TRAFIC Passenger
 Светлосен потпис
Renault TRAFIC Passenger
Хромирана решетка
Renault TRAFIC Passenger
Робустен стил
Renault TRAFIC Passenger
Пространа внатрешност
Тесни кривини, хромирана решетка, целосни LED светла, светлосен потпис во форма на буквата C. Новиот TRAFIC Passenger додава енергија во вашата дневна рутина и го потврдува својот карактер со стабилен и динамичен дизајн.      
Хармоничен ентериер, инструмент табла од карбон со хромирани детали, издржливи тапацири и квалитетни материјали. Новиот TRAFIC Passenger е инспириран од патничките возила кои комбинираат стил и стабилност.

удобност и практичност

Поедноставете го вашето секојдневие

Во град...
Училишните торби поставени на задното седиште, футролата со вашите очила е често поставена на инструмент таблата и никако не можете да ги дофатите торбите. Доста е од ваквите ситуации! Уживајте во паметно дизајнираните простори за складирање со новиот TRAFIC Passenger кој на сите патници им нуди оптимална удобност при возењето во град.
...или на излет.
Време е конечно да заминете на патување! Заборавете на бескрајните патувања каде постојано сте заглавени помеѓу вашиот придружник и куферите. Со изразен багажен простор со простран и модуларен распоред и ентериер, новиот TRAFIC Passenger е прилагоден на вашите потреби и може да смести до 9 лица без при тоа да го зафаќа простор от за багаж. Возете комплетно опуштено!
Опрема и дополнителна опрема

опрема

Патувајте со најголемите удобности

Преку неделата...
Сообраќајниот метеж, комплицирани маневри, недоволно време или место ... Градското возење честопати се поврзува со стрес и досада. Опуштете се! Овозможете ги условите со новиот TRAFIC Passenger и уживајте во најновата технологија која ќе Ви помогне да се справите со градскиот сообраќај и да ги претворите патувањата во моменти на мир и спокојство.
... за време на викенд...
Викенд на село или патување на планина? Нема проблем! Движете се според планот за патување и со соодветната брзина, пристапувајте до омилените апликации... Новиот TRAFIC Passenger се прилагодува на вашите планови и потреби, со иновативни и сродни карактеристики што ги олеснуваат вашите патувања.
Опрема и дополнителна опрема

технички карактеристики

Дали сакате да дознаете повеќе?

Мотор и тракција

Renault TRAFIC Passenger
Нов мотор и менувач
Новиот TRAFIC е достапен со нов 2.0L мотор и нов автоматски EDC менувач со двојна спојка. Со дополнителна удобност, моќност, вртежен момент и намалена потрошувачка на гориво, 100% задоволство при возењето и заштеда.
Renault TRAFIC Passenger
Решенија за тракција
Не се плашете од предизвикoт на теренот! Подобрената технологија за контрола и подобрувањето на тракцијата му даваат на вашиот нов TRAFIC супериорна подвижност, имајте  безбедно возење по снежни или нерамни патишта.
Димензија и мотори
Основни димензи

Renault TRAFIC Passenger
L1 4999 mm/L2 5399 mm
Вкупна должина
Renault TRAFIC Passenger
1956 mm/2283 mm
Вкупна ширина без/со ретровизори
Renault TRAFIC Passenger
L1 1971 mm/L2 1967 mm
Висина на празно возило
Димензија и мотори

Избор

Верзија на возила - Новиот Renault TRAFIC Passenger

Одберете она што вам Ви одговара
Renault TRAFIC Passenger
Confort
Renault TRAFIC Passenger
Dynamique
Renault TRAFIC Passenger
L1 1971 mm/L2 1967 mm
SpaceClass