Новиот Renault TRAFIC Passenger

Опрема и дополнителна опрема

Удобност и модуларен распоред

Персонализирајте го новиот TRAFIC Passenger според своите потреби

Уживајте во комплетно мултимедијално искуство:

Создадете свој простор! Сместете се во пространа и удобна внатрешност, уживајте во дарежлив и модуларен товарен простор, користете паметно дизајнирани прегради за складирање... Новиот TRAFIC Passenger може да смести до 9 патници и да ги задоволи потребите на целото семејство.         

Со удобност и практичност, ќе уживате во:         
  • удобни предни седишта со странични засилувања 
  • држачи за паметни телефони и таблети 
  • избор на климатизација и засилувач за греење за оптимална удобност 
  • лизгачки врати и прозорци
  • задното седиште обезбедува оптимална поддршка на телото, потпирачи за рака и максимален простор за нозете
  • задно седиште на преклопување и со можност за негово отстранување                  
  • 2 Isofix седишта         
                             Достапноста зависи од верзијата и опциите.

Технологија

Подобрени услови на возење

Систем за помош при движење по нагорнина
Помош при движење во нагорнина

На нагорнини поголеми од агол на 10%, вашиот нов Renault TRAFIC Passenger автоматски застанува две секунди, овозможувајќи Ви да се движите без пречки.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.

  
Темпомат
Темпомат

Препуштете си удобност, опуштеност и помалку заморни патувања... Сè е на дофат!


Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Систем за помош при паркирање напред и позади со камера за возење назад
Систем за помош при паркирање со камера за гледање назад.

Со преден и заден систем за помош при паркирање и задна камера за возење на назад, кoja прикажува визуелен приказ на ретровизорот, паркирањето станува игра за деца!

Достапноста зависи од верзијата и опциите
Подобрен контакт на асфалт и подобрена тракција
Подобрен контакт со патот и подобрена тракција.

Песок, кал, снег... Воопшто не е проблем! Совладајте ги тешките терени со леснотија, со помош на подобрена технологија за контрола и подобрената тракција на вашиот нов TRAFIC Passenger.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Картичка “’Hands free”
Картичка ”Hands Free”

Секој од нас со зафатени раце упорно го барал клучот! Со помош на картичката ”Hands Free” тоа е минато.
 

Достапноста зависи од верзијата и опциите.

Безбедност

Возете безгрижно

Двоен широк ретровизор на вратите и огледало за „мртов агол”
Двоен широк ретровизор на вратите и огледало за „мртов агол”

Победничка комбинација! Поедноставете ги маневрите со помош на двојни ретровизори со широк агол кои Ви овозможуваат понизок и поширок поглед, истовремено овозможувајќи Ви да ги заштитите страните на вашиот нов TRAFIC Passenger и да ги контролирате тркалата. За подобра видливост, погледнете ја околината преку дополнителното огледало за „мртов агол ”.
 

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Двоен широк ретровизор на вратите
Електронска програма за стабилност

Подобрена стабилност! Програмата ESP го зема во предвид обемот на товарот со цел да се прилагоди и автоматски да се поправи, доколку тоа е потребно.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Cистем за контрола на притисокoт во пневматиците
Систем за контрола на притисокот во пневматиците

Контролирајте ја работата и квалитетот на гумите за 100% безбедно возење и оптимална економичност на горивото.         

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Предни Full LED светла со двојна функција
Full LED предни светла и фарови со двојна функција
Full LED предни светла и фарови со двојна функција (светла за магла и светла за стартување)

Уживајте во подобрена видливост со Full LED предните светла на вашиот нов TRAFIC Passenger. Подобрете го видот на патот и бидете видливи во исто време, дури и за време на снег и магла, преку светла со двојна функција што ја осветлуваат вашата патека додека се движите во кривини или кога користите мала брзина.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Пасивна безбедност
Пасивна безбедност

Уживајте во најдобриотпасивен безбедносен систем во новиот TRAFIC Passenger, благодарение на неговата армирана конструкција, предни програмирани воздушни перничиња, безбедносните ремени со затегнувачи и ограничувачи на оптоварувањето, воздушни перничиња во висина на градниот кош, воздушни завеси и Isofix прицврстувачки елементи на страничните седишта во задниот ред.
 

Достапноста зависи од верзијата и опциите .

Дополнителна опрема