Комплетно Новиот TRAFIC SpaceClass

Опрема и дополнителна опрема

Софистициран и модуларен

Дизајнирајте мобилен „салон” по мерка

Renault TRAFIC SpaceClass
Посакајте им добредојде на вашите патници...
Со повеќе од 50 можни конфигурации, новиот SpaceClass може да прими до 9 патници во својот целосно модуларен ентериер. Бројка од 2 или 3 лица напред и до 6 лица кои седат на спроти едни со други, позади... Одберете го потребниот простор!
Renault TRAFIC SpaceClass
...простор за висока класа...
Кожен волан, по ткачено возачко седиште, загреан и кожни седишта, црн тепих и патосници, затемнети прозорци, прилагодлива температура... Од патничкиот простор до задното седиште, новиот SpaceClass Ви посакува добредојде и тоа во пријатно опкружување, се за вашата удобност.
Renault TRAFIC SpaceClass
...опремени со паметни детали...
Лизгачка, преклопна маса, држач за шишиња, држачи за паметни телефони и таблети, приклучоци од 12V, приклучок од 220V (300 w), USB порт и лично светло за читање... Уживајте во широк опсег на опрема, која е дизајнирана за да Ви помогне во секојдневниот живот.
Renault TRAFIC SpaceClass
...рекорден простран ентериер.
Изобилни димензии, пространа внатрешност и модуларен багажник, новиот SpaceClass располага со најлуксузен ентериер во класата со XXL капацитет до 6 m³ со вклопени задни седишта.

Технологија

Поедноставете го Вашето секојдневие

Систем за помош при движење по нагорнина
Систем за помош при стартување по нагорнина

Новиот SpaceClass застанува на самото место на нагорнини со агол поголем од 10%, овозможувајќи Ви безгрижно да се движите.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Темпомат
Темпомат

Едноставно изберете ја саканата опција и (откријте го) задоволството кое го добивате со безгрижното возење.


Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Систем за помош при паркирање напред и позади, со камера за возење на назад
Систем за помош при паркирање напред и позади, со камера за возење назад

Зачувајте го прегледот за вашата околина со помош на слики кои се препраќаат до вашиот мултимедијалниот екран и управувајте со леснотија благодарение на помошта за паркирање преку камерата - на задната и предната страна.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.         
Подобрен контакт и подобрена тракција
Подобрен контакт со патот и подобрена тракција

Безгрижно истражете ги неистажените предели, благодарение на подобрените технологии на приоѓањето и подобрената тракција што ја зголемуваат моќноста на вашиот нов SpaceClass, во зависност од условите на теренот.
 

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Kartica slobodne ruke
” Hands Free” картичка

Повеќе не мора да ги барате клучеви за автомобилот! Со ”Hands Free” картичката, потребно е само да ја допрете вратата на новото возило SpaceClass за да го отклучите и стартувате возилото.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.

Безбедност

Возете безгрижно

Електронски систем на стабилност
Електронски систем на стабилност

Вашето патување автоматски се коригира во зависност од оптоварувањето кое го носите, преку системот ESP, што ја подобрува стабилноста на вашиот нов SpaceClass.

Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Систем за контрола и притисок на пневматиците
Систем за контрола на притисок во пневматиците

Дали го знаевте ова? Правилно надуените пневматици се битно поврзани со безбедното возење и помагаат да се намали потрошувачката на гориво. Сега можете да возите прилично опуштено!


Достапноста зависи од верзијата и опциите.
Предни светла Full LED и светла со двојна функција
Предни Full LED светла и светла со двојна функција
Full LED предни светла и фарови со двојна функција (светла за магла и светла за стартување)

Уживајте меѓу 30 и 40% повеќе светлина во споредба со стандардните халогени светла со помош на Full LED светлата на новиот SpaceClass. Подобрете го гледањето и останете видливи истовремено, дури и за време на снег и магла, со светла со двојна функција што ја осветлуваат вашата патека за време на движењето во кривини или додека се движите со мала брзина.
 

Достапноста зависи од верзијата и опциите .
Двоен широк ретровизор на вратите и огледало за “мртов агол”
Двоен ретровизор со широк агол и огледало за следење на „мртов агол”

Овие две карактеристики се одличнa комбинација заедно! Двојните ретровизори на вратите Ви овозможуваат полесна контрола и ги заштитувате страните на возилото како и пневматиците, благодарение на поширокиот долен агол за гледање. Огледалото за „ мртов агол ” Ви дава преглед од друг агол и со тоа Ви дава целосна видливост.   
Пасивна безбедност
Пасивна безбедност

Засилена конструкција, предни воздушни перничиња со програмирани потпирачи, безбедносни појаси со затегнувачи и ограничувачи на затегнувањето, странични воздушни перничиња, воздушни завеси и воздушни перничиња во висина на градите, ISOFIX прицврстувачи на страничните седишта во 2-риот ред... Новиот TRAFIC SpaceClass Ви овозможува сигурност во сите ситуации.
 

Достапноста зависи од верзијата и опциите.         

Дополнителна Опрема


Дали сакате да го персонализирате Вашиот нов TRAFIC SpaceClass?
Дали сте подготвени за возење во новиот Renault TRAFIC SpaceClass?