Renault TRAFIC SpaceClass

Возило кое ги надминува Вашите очекувања
Renault TRAFIC SpaceClass

Откријте го новиот Renault TRAFIC SpaceClass

Дизајн

Привлекува внимание, каде и да одите
Renault TRAFIC SpaceClass
Светлосен потпис
Renault TRAFIC SpaceClass
Хромирана решетка
Renault TRAFIC SpaceClass
Робусен стил
Renault TRAFIC SpaceClass
Мобилен салон
Novi Trafic SpaceClass
Дизајнирани странични линии, хромирана ласјна, затемнети стакла, Full LED предни светла, светлосен потпис во форма на буквата C и 43cм (17 '') Diamond тркала. Подгответе се за новиот SpaceClass, да Ве oсвои со својот елегантен изглед. Погледни ја разликата!
Novi Trafic SpaceClass
Откријте го внатрешниот дизајн кој може да се споредува и со луксузните салони. Ексклузивни материјали, хромирани детали, кожни седишта, црн тепих и патосници. Уживајте во елегантно и удобно опкружување, за патување во целосен комфор.         
Novi Trafic SpaceClass
Маса која се преклопува, Led  светло за читање, држачи за шишиња, задна клупа или лизгачки и ротирачки седишта, каде може да се сместат 6 лица, седнати едни кон други. Пронајдете ги сите удобности што ги нуди новиот SpaceClass.

Едно возило, три доживувања

Одбери го твоето секојдневие

За потребите на работа...
Софистициран декор, XXL внатрешност, рекордна модуларност... Новиот SpaceClass е дизајниран да ги задоволи потребите на возачите и сите останати патници. Од модерен и удобен патнички простор, заден дел каде може да се сместат 6 лица седнати едни кон други, уживајте во околина која комбинира елеганција и чувство на удобност.
...семејството...
Пренесување на вашите деца на училиште, купување на нами рници, патување со семејството за викенд или одмор... Најдобро опремен во својата класа, новиот SpaceClass се прилагодува на вашите потреби и планови. Со својот елегантен и модуларен распоред, опкружете се со ненаметливиот луксуз, кој е тука со цел да обезбеди ваша пријатност и удобност.
...или излет.
Препуштете се на искушенијата и тргнете по неоткриени патишта! Со удобен ентериер, задно седиште кое се преклопува во вистински кревет за две особи, постојано вклучени LED светла за читање, многу прегради за складирање и темни завеси... Удобност како во вашата спална соба, подготвени за пат?

Технички карактеристики

Дознајте повеќе

Мотор и тракција
Renault TRAFIC SpaceClass
Нов мотор и менувач
Со новиот мотор 2.0L и автоматскиот EDC менувач со двојна спојка, новиот SpaceClass Ви нуди поголема моќност и поголем вртежен момент со намалена потрошувачка на гориво. Комбинирајте пријатно возење и заштеда на гориво!
Renault TRAFIC SpaceClass
Решенија за тракција
Не мора повеќе да ги заобиколувате предизвикувачките патишта! Со подобрената технологија за контрола, новиот SpaceClass комбинира удобност и сигурност, со цел да озбезбеди перфектна безбедност на неоткриените патеки.
Основни димензии
Renault TRAFIC SpaceClass
L1 4999 mm/L2 5399 mm
Целосна должина         
  Renault TRAFIC SpaceClass
  1956 mm/2283 mm
  Целосна ширина без/со ретровизори         
   Renault TRAFIC SpaceClass
   1971 mm
   Вкупна висина на празно возило         
    Дали сте подготвени за возење во новиот Renault TRAFIC SpaceClass?