Ограничена серија

CAPTUR LIMITED

Урбан SUV кој ги задоволува вашите потреби

Renault CAPTUR Limited

Renault Captur Limited со 18% попуст и подарок 1000€* зимски гуми со фелни-комплетно опремен:
  • Клима уред
  • Алуминиумски фелни 16” Limited
  • Мултимедијален систем MEDIA NAV EVOLUTION со вграден 7’’ екран чувствителен на допир со функции: MP3, AUX, Bluetooth, USB
  • Навигациски систем NAVTEG
  • Пакет CITY (Систем за помош при паркирање – назад и електрично преклопливи ретровизори со функција за греење)
Понудата важи за ограничен број на возила со нарачка од 20.11.2018 – 31.12.2018 година.*62.000 ден.
Ексклузивен дизајн
Влезете во елегантниот и ексклузивен стил на CAPTUR Limited. Овој уникатен автомобил го красат хромирани детали на каросеријата, ексклузивните материјали, 16-инчните алуминиумски фелни Celsium, „Limited“ ознаките на каросеријата и на праговите, како и затемнетите задни стакла.
Практичен и великодушен
Сместете се во возило кое е опремено со сите придружни функции за секојдневно возење, како 7-инчен екран. Великодушноста на CAPTUR Limited ја потенцираат уникатните материјали и кожниот управувач.
Изберете го вашиот CAPTUR Limited
CAPTUR Limited се истакнува со препознатливиот изглед, како однадвор така и одвнатре, и привлечната понуда. На располагање ви се бројни комбинации на бои и дополнителна опрема, на вас е само да ја изберете омилената комбинација!