MEGANE Conquest

хибрид по природа
Megane Conquest - SUV Renault
дизајн СПОРТСКИ И ПРОСТРАН, SUV ВОЗИЛО И ЕКСКЛУЗИВНА R.S. LINE ВЕРЗИЈА
Megane Conquest претставува комбинација од елегантни линии и робустен стил. Неговиот уникатен дизајн Ви нуди издолжен профил, големо растојание од земјата што овозможува исклучителна видливост како и супериорна внатрешност. Во R.S. line верзијата, ефектот на сето ова е уште посилен. Вљубете  се во ексклузивната боја, спортската предна решетка, специфичните фелни со детали од рубин, двојната цевка за издувни гасови и уште многу повеќе.

Arkana SUV Renault exterior
ексклузивна R.S. line верзија
Сјаен црн и темен метален финиш, аеродинамичниот спојлер и специфичните 18 ” SILVERSTONE фелни со црвени детали кои придонесуваат за добивање на спортски и софистициран стил.
Megane Conquest SUV Renault exterior
елегантно и динамично SUV возило
Светлосната трака на задниот дел ги нагласува неговите остри, елегантни карактеристики. На R.S. line верзија, двојната издувна цевка му дава уште подинамичен изглед.
Arkana SUV Renault interior
удобна и високотехнолошка кабина
Преку системот Easy Link и 9,3 "екран, 10,2" прилагодлив за возачот, електронска сопирачка за паркирање, индукциски полнач и многу повеќе го добивате најдоброто во иновациите на брендот!
Arkana SUV Renault interior
оптимален внатрешен простор
Megane Conquest се прилагодува на вашите потреби и потребите на сите патници со својот простран капацитет на задниот дел, багажник кој варира од 513 L до 1.296 L (во случај кога се преклопува задната клупа) во бензинска верзија.

мотори

Тивок, реактивен и моќен

Megane Conquest E-TECH хибридно возило
Инспирирани од мото-спортот, хибридната технологија E-Tech претставува совршен спој на перформанси и ефикасност. Во градот, секогаш се движи на електричен погон и поминува 80% од патувањето исто така на електричен погон. Намалете ја потрошувачката на гориво до 40% во споредба со еквивалентен бензински мотор!


Батеријата на вашето хибридно возило Megane Conquest E-Tech се полни автоматски и тоа додека возите, благодарение на регенеративниот систем за сопирање. Уживајте во пријатното возење, без оглед на околностите, преку реактивно, остро забрзување. Хибридното возило Megane Conquest E-Tech се прилагодува за да ги задоволи сите ваши потреби за возење со оптимална разноврсност.

* in WLTP urban cycle (subject to final approval).

удобност и технологија

Патување со огромна удобност во возачката кабина

Aides à la conduite - Renault Arkana
Easy Drive систем за помош на возачот
Помош за возење по автопат и сообраќаен метеж, систем за предупредување и Easy Park Assist се само некои од карактеристиките дизајнирани да ги подобрат удобноста и безбедноста во возењето. Овие карактеристики, како и многу други се достапни преку системот за асистенција на возачот Renault Easy Drive, која Ви помага да ги извршувате маневрите во текот на целото патување од вашиот екран за прилагодување со 10,2 ". Дали сте подготвени да го направите првиот чекор и да добиете искуство со движење без возач?
Système multimédia - Renault Arkana
мултимедијален систем Easy Link
Со овој мултимедијален систем кoj е компатибилен со Android Auto Apple и Apple CarPlay  - можете лесно да го поврзувате вашиот паметен телефон и преку него да  имате пристап до сите ваши апликации и слични услуги од вашиот 9,3 "централен дисплеј во вашиот автомобил Renault Megane Conquest.
Système MULTI-SENSE - Renault Arkana
multi-sense
Звук и одзив на моторот, управување, избор на амбиентално осветлување и конфигурација на екранот на возачот ... Одберете еден од трите достапни режими на возење (My sense, Eco и Sport) и прилагодете ги вашите патувања со мулти-сензорниот систем за прилагодување, Multi-sense.