влезете во светот на

Комплетно новиот Renault CLIO R.S. Line


Изразете го Вашиот спортски дух
Во спој со спортскиот дух
Комплетно новиот CLIO R.S. Дизајн на спортска линија, ја потврдува својата уникатна спортска страна: преден браник со F1 спојлер, легендарен потпис R.S. модел и специјални 16 ”Boavista или 17” Magny-Cours тркала со дијамантски сјај. На предната страна е спортската маска со облик на саќе, а на задната страна е дифузер и овална издувна цевка за издувни гасови.
Внатрешен ентериер со спортски дух
Внатрешноста има подеднакво спортска атмосфера: црн карбон-фибер-шема со контрас ни шевови, кожен спортски управувач со лого Renault двоен дијамант, алуминиумски педали, спортски седишта со силна странична поддршка, инструмент табла со хоризонтална црвена линија и смарт кабина фокусирана на возачот. Квалитет, ергономија, технологија и R.S. линиски логотип – сè заедно во комбинација на внатрешниот ентериер на новиот Clio му даваат ексклузивен изглед инспириран од Renault Sport.
Оптимална контрола
 Во градот или на автопатот, сосема новото CLIO R.S. Линија Ве води низ сите ситуации. Тој има голем број на технологии дизајнирани да обезбедат целосна безбедност, динамично искуство во возењето, вклучувајќи и камера од 360 ° за оптимална видливост, систем за паркирање без раце преку Easy Park Assist и автоматско сопирање при забрзување на пешаците.      
Динамика и ефикасност
Целокупниот CLIO R.S. Линија, има богат асортиман на мотори, вклучувајќи го и новиот TCe 130 комбиниран со менувачот EDC и рачките на воланот. Со динамичната шасија на сосема нов CLIO, можете да се збогувате со напорната работа!   

Новиот CLIO R.S. Линија има сè за да го направи вашето искуство во едно непроценето уникатно возење.