Новиот CLIO

инспириран од животот
Noviot CLIO

3 причини зошто да го одберете комплетно новиот Renault CLIO

Renault CLIO
Заводлив мал автомобил кој може да се прилагоди на вашето расположение.
Renault CLIO
Ексклузивна внатрешност   
Renault CLIO
Уникатна надворешност и едноставен за управување

Неодоливо заводлив изглед на надворешноста...

Изразете ја својата уникатност
Сензуални линии, динамичен профил, извајани странични линии и нов светлосен потпис… Комплетно новиот CLIO ќе Ве воодушеви од моментот кога ќе го погледнете со својот модерен и динамичен стил, уште повеќе потенциран со новата металик портокалова Valencia нијанса. 

 Прилагодливи опции, нови бандажи и премиум верзии на INITIALE PARIS i R.S. Line легендарниот мал автомобил кој нуди широк опсег за да ги задоволи сите вкусови.
верзија R.S. линија Комплетно новиот CLIO
Логотип Renault Sport R.S. Line елегантен и спортски карактер комплетно новиот Clio      

… комплетно новиот CLIO со перфектна надворешност и ентериер…

Препуштете се на неговото волшебство
Во ентериерот сметајте на секој детал. Новиот CLIO е револуционерен кога станува збор за внатрешниот дизајн со врвни материјали и квалитетн а завршна обработка. Неговата интелигентна возачка кабина и тапацирани седишта ќе Ви овозможат врвно искуство во возењето – инспирација за сите ваши сетила. 
За уште поголемо задоволство, изберете широк спектар на внатрешни прилагодувања и MULTI-SENSE осветлување. Внатрешноста е токму онаква како што ќе по сакате!

          

… едноставен за возење.

Голема желба да го возите


Еден од најголемите екрани со функција чувствителни на допир во својата класа со поврзан систем за навигација, барајте POI на Google Places, итн. Благодарение на RENAULT EASY CONNECT, новиот CLIO Ви овозможува непречено искуство во поврзаноста!

Вешт во градот, како и на отворен пат, овој легендарен мал автомобил Ве одржува безбед но благодарение на системот за авто-сопирање на пешаците. Новиот CLIO ја има најновата технологија Renault EASY DRIVE за полесно возење и паркирање со камера од 360º како и Easy Park Assist.