Новиот Renault CAPTUR

Oпрема и дополнителни додатоци

Oпрема

УДОБНОСТ И ПРАКТИЧНОСТ

Уживајте во возењето

Уживајте во внатрешноста и паметно дизајнирана опрема која Ви обезбедува високо ниво на удобност.      
Renault CAPTUR
Искористете го капацитетот на багажниот простор со 536l и уникатната модуларност која ја овозможува лизгачката клупа. Благодарение на задната клупа на новиот Renault CAPTUR, која може да се преклопи и премести за 16 cm, имате вкупен волумен од 1275l.
Renault CAPTUR
Широк избор на користење на преградите за складирање (кутија за ракавици, места за складирање во централниот потпирач за рака, во конзолата и вратите). Оптимизирајте го вашето доживување во ентериерот !            
Renault CAPTUR
Автоматската рачка за паркирање го поедноставува вашиот живот. Автоматски се активира кога ќе го исклучите моторот и се опушта веднаш штом стартувате.
Renault CAPTUR
Благодарение на безжичниот полнач за паметни телефони, можете да го наполните телефонот со еден потег.
Renault CAPTUR
Со MULTI-SENSE технологијата, можете да го адаптирате новиот Renault CAPTUR според вашето расположение. Изберете една од трите прилагодливи режими на возење и осумте теми на амбиентално осветлување.         
Renault CAPTUR
Панорамскиот подвижен кров со 5 позиции ја осветлува внатрешноста на новиот Renault CAPTUR.
Renault CAPTUR
Renault и BOSE, заеднички креираа иновативен систем, специјално дизајниран за новиот CAPTUR. Со звучниот систем BOSE®, кој вклучува осум звучници и беспрекорно интегриран субвуфер (нискотонец) Fresh Air, можете да уживате во врвното музичко доживување.
Renault EASY CONNECT

Поврзано патување

Повеќе возбуда за вашето патување - пристапете до мултимедијалниот свет, кој Ви е на дофат на рака, во новиот CAPTUR.         
Renault CAPTUR
Новиот вграден систем EASY LINK е прилагодлив мултимедијален систем, едноставен за употреба, со екран чувствителен на допир, со резолуција до 23 cm(9,3 '') најголем во својата класа.
Renault CAPTUR
Планирате патување во Берлин или сакате да посетите италијански ресторан во Париз? Пронајдете ги вистинските дестинации со детални информации за пребарување на Google, со повеќе од 100 милиони интересни места.
Renault CAPTUR
Користете апликации за паметни телефони на екранот EASY LINK , на новиот CAPTUR , со Android Auto™ и Apple Carplay™ систем. Контролирајте го вашиот паметен телефон со говорни команди или преку големиот EASY LINK екран.
Renault CAPTUR
Благодарение на автоматското ажурирање, EASY LINK системот, новиот Captur ќе добие автоматско ажурирање за период од три години. Со фактот дека 15% од патиштата се менуваат секоја година, искористете ги најновите мапи за патување, без проблеми во патувањето во вашиот нов CAPTUR.
Renault EASY DRIVE

Едноставност во вашите патувања

Погледнете ги нашите вградени технологии кои ги задоволуваат сите ваши секојдневни потреби.      
Renault CAPTUR
Избегнувате странично паркирање, секогаш кога имате прилика? На ова му дојде крајот! Во текот на паркирањето »Easy Park Assist« од 360 степени, Ве предупредува на присуството од пречки, па дури може и да Ви помогне во маневрирањето.
Renault CAPTUR
Со камера од 360 степени и со странични сензори на предните и задните делови, маневрирањето зад управувачот на новиот Renault CAPTUR е лесно и едноставно.
Renault CAPTUR
Застанавте на стрм на нагорнина? Не се грижете! Помошта при движење на нагорнина Ви дава одредено дополнително време, новиот CAPTUR Ве задржува во место, две секунди. Возете безгрижно!
Renault CAPTUR
Кога возите во густо населено место или наидувате на друго возило, автоматскиот начин на промена на долгите и кратките светла, едноставно се променува.
БЕЗБЕДНОСТ

Најдобри, кога е во прашање безбедноста

Возете безбедно со помош на нашите системи за помош на возачот, дизајнирани за да ја одржуваат безбедноста од точката А до точката Б.
Renault CAPTUR
Новиот CAPTUR е подготвен и за неочекувани и непредвидливи настани, како што би биле силно и итно сопирање, во случај пешак да поминува на патот. Новиот CAPTUR Ве предупредува и може автоматски да изврши итно сопирање во итни случаи.
Renault CAPTUR
Предупредувачко светло на ретровизорите на новиот CAPTUR, кое Ве предупредува за присуството на возил а на вашата „слепа точка”.

* Подоцна достапно
Renault CAPTUR
Предупредување за ненамерна промена на сообраќајната лента и помош при одржување на сообраќајната лента вклучена на 60 км на час, кои го предупредуваат возачот да ја исправи насоката на патување пред возилото да ја премине линијата и при тоа без да се вклучи индикаторот за насока.


*  Подоцна достапно
Renault CAPTUR
Во случај на сообраќајна несреќа, нашите експерти за безбедност помислија на сè, со цел да ја обезбедат безбедноста на патниците на возилото: армирана конструкција, шест воздушни перничиња, потпирачи за глава кои би спречиле повреди при триење, безбедносни ремени со затегнувачи и ограничувачи на затегнатата сила.         

Дополнителна опрема

ПРЕВОЗ
вашите желби можат да бидат неограничени
Потребно Ви е повеќе простор? Патувајте без ограничување! Поедноставете го возењето со помош на дополнителната опрема и понесете со себе сè што Ви е потребно.

Renault CAPTUR
кровни држачи
Држач за велосипеди, ски-решетки итн. На кровот, можете да носите товар со тежина до 80 кg .
Renault CAPTUR
полу - електрична кука за влечење
Опремете го новиот CAPTUR со полу - електрична кука, што се крева и спушта со едноставно притискање на копче и обезбедете дополнителен простор за товарење.
Renault CAPTUR
кровен куфер
Сакате да понесете повеќе багаж? Зголемете го капацитетот на оптоварување на вашиот нов CAPTUR  
Новиот Renault CAPTUR
ДИЗАЈН

Прилагодете го вашиот SUV

Благодарение на нашата дополнителна опрема, дизајнирана на начин преку кој комбинира стил и практичност, новиот CAPTUR е нешто навистина посебно.
Renault CAPTUR
осветлување на шасијата
Не можете да го пронајдете вашето возило? Не трошете време! Новиот CAPTUR вклучува осветлување на шасијата при приближување кон возилото или со притискање на копче на далечинскиот управувач, со цел да Ви помогне да го лоцирате вашето возило.
Renault CAPTUR
антена во облик на перка на ајкула
Со Shark антената, атлетскиот профил на новото возило Captur, e уште подинамичен.  
Новиот Renault CAPTUR
ЗАШТИТА

Негувајте го вашиот Нов CAPTUR

Негувајте го новиот CAPTUR со богатата понуда на дополнителната опрема, олеснете го вашето секојдневие.
Renault CAPTUR
квалитетни текстилни патосници
Додадете софистицираност и обезбедете дополнителна заштита на возилото, со патосници кои се направени од врвни материјали.
Renault CAPTUR
тапацир на седиштата
Обезбедете целосна заштита со оргинални навлаки и додадете личен допир на вашето возило. Дизајнирани и лесни за прицврстување, лесни за поставување и одржување.
Renault CAPTUR
пакет за заштита на каросеријата
Ефикасно заштитете ја бојата на вашето возило од околните мали влијанија, гребнатини или други оштетувања. Оваа транспарентна фолија , која ги штити чувствителните делови на вашето возило, е имагинативно дизајнирана , крајно издржлива и лесна за поставување.
Новиот Renault CAPTUR
ДОЖИВЕЈТЕ ГО ЕНТЕРИЕРОТ

Откријте го персонализираното доживување

Искористете ги предностите на корисните функции, дизајнирани со цел да бидат целосно прилагодени за новиот CAPTUR.
Renault CAPTUR
безжичен полнач за телефон
Празна батерија? Полнете го вашиот паметен телефон без здодевни кабли, преку безжичен полнач.
Renault CAPTUR
пакет на звучници Focal
Подобрете го вашето доживување во возењето, со неверојатно висок квалитет и моќен звук. Музика!
Renault CAPTUR
пикник маса
Преклопете ја пикник масата што се наоѓа на задната страна од предните седишта и уживајте во ужинки со целосна удобност.
Новиот Renault CAPTUR