Новиот Renault MEGANE Grandtour

Дополнителна опрема

Покажете го својот стил

Патувајте со стил преку изборот на нашата дополнителна опрема, која може сè да промени.

НАДВОРЕШНОСТ

Додадете нова димензија

Прилагодете го новиот MEGANE Grandtour по сопствен вкус.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Носач на влечење и носач за велосипеди со механизам на нишало.

Преку приклучокот за влечење на Renault, кој може да се преклопи и тоа без да се користи алат, можете безбедно да ја транспортирате опремата. Нашиот носач на велосипеди со механизам за навалување ви овозможува вистински авантури на отворено, како и пристап до багажникот.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Кровен носач и кровен куфер

Ви треба повеќе простор? Едноставно, закачете дополнителна футрола на кровот на новиот MEGANE Grandtour. Овој практичен, естетски и издржлив додаток ја зголемува носивоста на вашето возило. Неопходна опрема при патување без компромис.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Аларми

Волуметриските и перимерните аларми се сигурни и ненаметливи и ефикасно го штитат вашиот нов MEGANE Grandtour од кражба.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Заштитна фолија

Заштитете го новиот MEGANE од ефектите на секојдневната употреба. Благи удари, испакнатини, гребнатинки, па дури и триењето веќе не претставуваат проблем.

ВНАТРЕШНОСТ

Сакате да го персонализирате новиот MEGANE Grandtour?

Откријте ја нашата понуда на дополнителна опрема.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Багажен простор и заштита на багажникот Easyflex

Двострана ткаенина и гумен багажен простор, како и модуларна заштита EasyFlex,  лесни за инсталирање и чистење, ova e совршен избор за транспорт на валкани предмети. Практичната и разноврсна заштита на багажникот на Renault добро прилагодена на вашата секојдневна употреба и активности за одмор.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Индукциски полнач

Едноставно наполнете го вашиот паметен телефон ставајќи го во позицијата за полнење на централната конзола.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Спортски педали и патосници

Спортските педали го нагласуваат изгледот на вашето ново возило MEGANE, а  подлогите по сопствена мерка обезбедуваат чиста внатрешност на возилото. Тие се лесни за одржување и можат да се инсталираат со две копчиња за прицврстување.
Новиот Renault MEGANE Grandtour

Мултифункционални системи за потпирање на глава

Нашиот мултифункционален систем за потпирачи за глава се прилагодува на сите ваши потреби: можете да закачите облека на закачалка, да ја прилагодите масата за пикник, ова ви овозможува да уживате во вашиот оброк, таблет чиј екран е чувствителен на допир, можете да го скратите времето на долгите патувања.

Подгответе се за прекрасни искуства со новиот MEGANE Grandtour