Возила за клиенти кои се бават со одредена професија

Лесни комерцијални возила

Oткријте ја понудата на лесни комерцијални возила за клиенти кои се занимаваат со одредена професија

Големи возила за достава

Renault TRAFIC

TRAFIC Furgon нуди најширок спектар на опции и избор за задоволување на вашите професионални потреби. Без оглед на количината и видот на товар (нежни растенија, тешки парчиња мебел, превоз на патници и сл.), ќе ја пронајдете комбинацијата која одговара за вас. TRAFIC нуди практичен и ефикасен карго простор, голема безбедност и мала потрошувачка на гориво од 5,9 l / 100 km со новиот Twin Turbo мотор.         

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ?
Со новите прегради под совозачкото седиштето, можно е да се постигнат дополнителни 1,2 метри должина на товар, што вкупно додава ненадминливи 3,75 m (4,15 m во L2 верзија).
• Новите Twin Turbo мотори испорачуваат повеќе од 5,9 l / 100 km 
• Носивост: од 1070 до 1270 кг 
• Волумен на карго простор: 5,2 м3 до 8,6 м3
• Должина на товар: од 2,53 м3 до 4,15 м3
 
• Превоз на шест лица          
• Новите Twin Turbo мотори обезбедуваат потрошувачка од 6,1 л / 100 км
• Носивост: 940 до 1099 кг 
• Волумен на карго простор: 3,2 м3 до 4 м3 
• Должина на товар: од 1,9 m до 2,42 m3 

Renault MASTER


Новиот MASTER со двојна кабина е практично и ефикасно возило, нуди неверојатен сеопфатен опсег на опрема. Пространата, дарежлива и удобна кабина на новиот MASTER изразува професионализам: оптимална видливост, ергономски дизајнирани прекинувачи, прилагодливи седишта и управувач што може да се прилагоди за да одговара на која било големина, климатизација, подобра звучна изолација... Со MASTER вашите патувања ќе бидат лесни и удобни.         

Дали знаете?
Renault MASTER е исто така достапен со погон на задните тркала.

MASTER FURGON          

• Новите Twin Turbo мотори испорачуваат 6,8 л / 100 км 
• Носивост: од 900 до 2220 кг 
• Волумен на карго простор: од 8 м3 до 20 м3 
• Должина на товар: од 2,58 m до 4,38 m3. 

MASTER КОМБИ И БУС 
• Идеално решение за превоз на 17 патници
• Обезбедува сè што е потребно за удобно и безбедно патување 

MASTER Шасија 
MASTER нуди голем избор на шасии со кабина. Имате избор од три должини, предни или задни, единечни или двојни кабини, единечни или двојни тркала на задниот дел... Со новите, економични и издржливи Twin Turbo мотори и вкупен капацитет на оптоварување до 4,5 тони, MASTER шасијата со кабина  ќе ги исполни сите ваши очекувања.

Мали возила за достава

CLIO serviser


Renault CLIO сервисер 
• мало и ефективно возило за испорака
• 2 седишта напред + карго простор 
• носивост: 500 кг
• волумен на карго: 900 л.
 
 

CLIO Сервисер има атрактивен изглед и карго простор на помало комбе. Благодарение на неговиот интелигентно дизајниран ентериер, може да превезува две лица, а може да пренесе дури 520 кг товар во карго простор со капацитет од 560л. Се карактеризира со привлечност, динамични возни карактеристики и бескомпромисна безбедност.         

Доаѓа со богата опрема, која вклучува: систем за стабилност ESP, LED светла за дневно возење, клима, воздушни перничиња за возач и совозач, електрични предни прозорци, ограничувач на брзината и електрични ретровизори.

Renault KANGOO Express


Како комби на новата генерација Kangoo Express нуди многу удобност. Прилагодените решенија за вашиот бизнис можат да бидат екстремно прилагодени за да одговараат на сите ваши барања и потреби. Kangoo Express нуди исклучително богат избор: три должини (Компактен, Експрес, Макси), две, три или пет места (во зависност од верзијата).
KANGOO Express има карго капацитет до 3,5 м3 со подвижна преграда и преклопено патничко седиште, носивост од 650 кг како стандард. Kangoo Express нуди широк спектар на практични и функционални опции: прегради (преградни sидови, подвижни прегради ...), сензори за возење назад, комплет на дрвени облоги, поголем капацитет на товар…

KANGOO Express Maxi Ви овозможува да товарите и транспортирате предмети и до 2,9 метри должина и тешки предмети до 800 кг како и носивост од 4,6 м3. 

Со KANGOO Express Maxi продолжената кабина, не мора да изберете помеѓу превоз на луѓе и предмети. Може да патувате во групи од 5 лица, задната клупа може да се преклопи преку преградата, што го зголемува просторот за карго. Товарот е 740 кг, а должината на товарот е 2 m.

Секогаш достапни за Вас