Понуди за компании

edfe

Renault PRO+ концепт

Понуда на услуга и мрежа за професионални корисници

Renault комерцијални возила за професионалци

– Голема понуда на комерцијални возила кои ги прилагодуваме на вашите активности
– Специјални услуги за уште подобри реакции на вашите потреби

Нашата понуда на комерцијални возила

Откријте ја нашата богата гама на комерцијални возила. Renault KANGOO, Renault TRAFIC i Renault MASTER се прилагодуваат на вашите активности. 
Можете да ги конфигурирате во многу верзии кои ќе ги задоволат сите потреби за вашиот бизнис. Каросериски верзии, типови на мотор, уредување на внатрешноста.. сами создадете комерцијално возило по своја мерка.

Нашите преработени возила

Искористете ја предноста на нашата сопствена понуда за дизајн! Нашите овластени процесори развиваат разни надградби кои се во согласност со дизајнот на нашите возила, со што се гарантира квалитетот и безбедноста. Подготвивме за вас оптимални услови, како во поглед на гаранцијата, така и во однос на постпродажните услуги.

Нашата специјализирана мрежа Renault PRO+

Нови и половни возила, дополнителна и опрема за кабина, финансирање, одржување... Нашите екипи се трудат да ви го олеснат изборот и да ви ја гарантираат мобилноста.

Прилагодени услуги

Вашето време е драгоцено. Откријте го нашиот спектар на услуги за купување и одржување на вашето возило. Финансирање, кабина и додатоци, управување со големи клиенти, одржување ... Нашата мисија е да ви го олесниме животот во сите области.

Експертиза признаена во 114 земји


Нашата исклучително богата понуда ни овозможи од 1998 година да биде првото место на пазарот на комерцијални возила во Европа. Меѓу водечките производители имаме комерцијални возила во многу земји, како што се Бразил, Аргентина, Алжир, Мароко и Турција.


Нашата специјализирана мрежа Renault PRO+

Нашата специјализирана мрежа на Renault Pro+

Дистрибутерите од нашата мрежа ќе одат чекор подалеку за да ги исполнат вашите специфични желби.

Специјализирана екипа


Продажна и пост-продажна екипа, специјализирана за професионални корисници.

Расположливи возила


Голем избор на комерцијални возила со испорака на возила веднаш, вклучувајќи и преработени возила. 

Прилагодени услуги


Возилата можат да се тестираат без претходна најава.

Прилагодени услуги

Одржување во еден ден, без претходно известување, приоритет во работењето или употреба на возилото за замена.

Одржување

Одржување на комерцијални возила и поправка на сите тешки возила, вклучувајќи и преработени возила.

Продолжено работно време

Работното време е прилагодено на професионалните корисници, со цел непречено да го извршуваат својот бизнис.


Нашите комерцијални возила

KANGOO

Новиот Kangoo со променет дизајн: новиот изглед на Renault е препознаен од предната декоративна маска опремена со нов браник и предни светла. Моделот Kangoo нуди избор од три должини. Редизајнираниот патнички простор е опремен со нова табла и управувач.

TRAFIC

Понудата Trafic Furgon вклучува избор од две должини, две висини и две нивоа на дозволено оптоварување. Товарот е исклучително практичен: сериски лимени прегради, застаклени со доплата, странична заштита и дрвен под.Понудата Trafic Furgon вклучува избор од две должини, две висини и две нивоа на дозволено оптоварување. Товарот е исклучително практичен: сериски лимени прегради, застаклени со доплата, странична заштита и дрвен под.

MASTER

Предниот дел на возилото Master, уште на прв поглед е моќен и динамичен, одразува голема ефикасност. Master Furgon нуди избор од четири должини, три висини и четири нивоа на дозволено оптоварување, како и избор на преден или заден погон. Големи и експресивни предни светла со нова декоративна маска го истакнуваат својот карактер, а широк браник оптимално ја штити каросеријата и истовремено придонесува за многу модерен изглед.

Пронајдете го најблискиот PRO+ центар

Скопје  ул. Скупи бр.14, 1000 Скопје.
Телефон: 02 / 27 27 272

Лесни комерцијални возила

Големи испорачани возила

Новиот Trafic

Новиот Trafic Furgon нуди најширок спектар на опции за задоволување на вашите професионални потреби. Без оглед на количината и видот на товарот (чувствителни билки, тешки парчиња мебел, превоз на патници и сл.). Ќе ја најдете комбинацијата што ви одговара. Trafic нуди практичен и ефикасен карго простор, висока безбедност и мала потрошувачка на гориво од 5,9 l / 100 km со новиот Twin Turbo мотор. 

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ?

Со новите врати под совозачкото седиште можно е да се постигне дополнителна должина од 1,2 метри, што дава вкупно 3,75 m (4,15 m во верзија L2)

.• Новите Twin Turbo мотори овозможуваат потрошувачка до 5,9 l / 100 km
• Капацитет на товар: од 1070 до 1270 кг
• Волумен на товарниот обем: од 5,2 m3 до 8,6 m3
• Вчитување на должина: од 2.53 m3 до 4.15 m3
• Превоз на шест лица
• Новите Twin Turbo мотори овозможуваат потрошувачка поголема од 6.1 l / 100 km
• Капацитет на товар: од 940 до 1099 кг
• обем на карго простор: од 3,2 m3 до 4 m3
• Вчитување на должина: од 1.9 m до 2.42 m3

Новиот Master

Renault Master и Новиот Master Kiper со двојна кабина, практични и ефикасни возила, кои нудат неверојатно широк спектар на опрема. Пространа, дарежлива и удобна кабината на новиот Master изразува професионализам: оптимална видливост, ергономски дизајниран прекинувачи, прилагодливи седишта и тркала кои можат да бидат прилагодени да одговараат на секој раст, клима уред, подобра звучна изолација ... со Master вашето патување ќе биде лесно и удобно.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ?  

Новиот Renault Master исто така е достапен и со погон на задните тркала.Новиот MASTER FURGON 
• Новите Twin Turbo мотори овозможуваат потрошувачка поголема од 6,8 l / 100 km
• Капацитет на товар: од 900 до 2220 кг
• обем на стока: од 8 m3 до 20 m3
• Вчитување на должина: од 2,58 м до 4,38 м3Новиот MASTER KOMBI и BUS  
• Идеално решение за превоз на 17 патници
• Обезбедено се што ви е потребно за удобно и безбедно патување 

Новиот Master Шасија
Новиот Master нуди широк избор на шасија со кабина. Изберете помеѓу три должини, помеѓу предната или  задната, еднокреветни или двојни кабини, единечни или двојни тркала во задниот дел... Со сосема нови, економични и издржливи Twin Turbo мотори и вкупна носивост до 4.5 t, новиот Master Шасија со кабина ќе ги исполни сите ваши очекувања.

Лесни комерцијални возила

Мали испорачани возила

Clio Serviser

• Мало и подвижно возило за испорака
• 2 седишта напред + карго простор
• Капацитет на товар: 500 кг
• носивост: 900 л 

Clio Serviser  има атрактивен изглед и помал карго простор. Благодарение на интелигентниот облик, тој може да носи двајца луѓе, а во товарниот простор од 560 литри, останува околу 520 кг товар. Се карактеризира со својот карактер, привлечност, динамични возни карактеристики и бескомпромисна безбедност. Доаѓа со богатство на опрема која вклучува ESP систем за стабилност, LED дневни светла, клима уред, воздушни перничиња за возачот и совозачот, електрични предни прозорци, ограничувач и регулатор на брзината и електрично прилагодливи ретровизори.

Kangoo Express

Kangoo Express е комбе од новата генерација што нуди многу удобност. Прилагодените решенија за вашиот бизнис можат да бидат приспособени за да одговараат на сите ваши барања и потреби. Kangoo Express нуди исклучително богат избор на три должини (Compact, Express, Maxi), два, три или пет седишта (во зависност од верзијата).

Возилото Kangoo Express има товарен капацитет до 3,5 m3 со подвижна преграда и преклопени седишта и стандардно оптеретување од 650 кг. Kangoo Express има сочувано широк спектар на практични и функционални опции: прегради (ѕидови, подвижни прегради ...), сензори за возење наназад, сет од дрвени облоги, поголем капацитет ...Kangoo Express Maxi овозможува да се вчита и превоз до 2,9 метри и тешко 800 кг и 4,6 м3 корисен волумен. Со Kangoo Express Maxi, продолжената кабина не треба да се избере помеѓу превозот на лица и стока. Можете да патувате во група од 5 луѓе, задните седишта може да се здипли заштитен екран со што се зголемува карго простор. Капацитетот на товарот е 740 кг, а оптоварувањето е 2 м.

Преработка на возила

Кој може подобро од Renault да го обработи вашиот Renault?

Барајте возило на Renault прилагодено на барањата на вашата компанија.Сигурни, пространи и удобни возила гарантираат удобно возење во сите услови и на сите патувања. Со возилата доаѓа исклучително ниво на безбедност, а со дизел моторите ECO2 уште поодговорно и поефикасно возење. Кој може подобро од Renault да го обработи вашиот Renault?Ние сме свесни дека вашиот бизнис има некои специфични потреби. Затоа почнавме да соработуваме со искусни произведувачи за автомобили, за кои веруваме дека нудат совршен квалитет во согласност со стандардите на Renault. Вашите преработени Renault возила ги имаат сите потребни карактеристики, како квалитетот и безбедноста што со право очекувате. Безброј можности на вашите потреби: 
• Пакетот за внатрешна заштита 
• Патничка работилница
• Возила со топлинска изолација и ладилници 
• Голем волумен
• Фургон со единечен или двоен кабина 
• Верзија со лимен сандук и кипер
• Превоз на лица со ограничена подвижност 
• Специјални возила: брза помош, пожарникари итн.

Каква преработка одговара за вашите активности?


Превоз на товар, лица, мебел... она со што се занимавате не е толку важно затоа што сигурно ќе го најдете Renault што одговара на вашите потреби. Можно е да се направат и други прилагодувања на основниот модел за приватни и професионални корисници, со висок степен на гаранција, удобност и безбедност.

Возила за градежништво и јавни работи

За изградба и јавни работи како една од најважните комерцијални активности, им се нудат комерцијални возила RENAULT. На располагање е палета потребна за извршување на сите задачи, како за груби така и за земјени работи, како и за финална обработка или инсталација на електрична и санитарна опрема.

- Превоз на работници во верзии на возило со продолжена кабина или со двојна кабина
- Превоз на рефус товар со депонија: со блокирање на диференцијалот кој го олеснува пристапот до градилиштето и возењето на лабава подлога
- Превоз на големи предмети на транспортна платформа која може да биде опремена со кран

Различни видови на достапна обработка "возила за градежништво и јавни работи":

Проширена кабина

Подвозје со сандак
Кипер со тристраничен истовар
Отстранлив амортизер
Кипер со висококвалитетен изработен лим
Камион

Верзија на зголемен волумен


Господар на подот, кабината или шасија со кабина на предните или задните тркала е вистински одговор на потребите на различни активности кои бараат пространо возило: транспорт на мебел, испорака, курирска служба. Волумен од 18, 20, 22 или дури и 30м³, под таванот на патничкиот простор или без вчитување на рампата со или без мајстор е совршено возило со многу простор. Достапни се разни видови на доработка "со зголемен обем": 
Солидна транспортна платформа со церада.

Топлотно изолирани возила и возила со ладилник


Со Renault вие осигурувате конзистентност во ланецот за ладење. Без оглед на тоа дали имате бизнис со храна или угостителски работи, без разлика дали сте месар или вршите достава на лесно расиплива храна со Renault сигурно ќе најдете соодветено возило кое одговара на вашите потреби. Достапни се во запремнина од 2-14 m³ како мал фургон, фургон, под за кабината и шасијата од кабината.Достапни се неколку видови на прегради на топлотно изолираните возила и возилата со ладилник
Изолиран фургон

Топлотно изолирана каросерија

Превоз на лица

Со моделите Trafic и Master Renault се нудат прилагодени опции наменети за луѓе со до 17 седишта.Со моделот Trafic во верзијата Passenger со 6 до 9 седишта, возењето ќе ви биде пријатно и удобно. Master Combi верзијата со 6 до 9 седишта ќе го направи вашиот превоз со голема запремнина/волумен на багажниот простор (4.7 m³ во L2H2 верзија) и така да ја зголемите удобноста на патниците кои ги превезувате. Master минибус со 17 седишта е погоден за превоз на групи или лица со посебни потреби.Достапни се различни видови на возила "за превоз на лица со посебни потреби".

Интервентни и медицински возила

RENAULT е несомнено лидер во областа на медицински возила со моделот Trafic и возила за помош на пат со моделот Master.

Друго

Достапни се и поинакви преработки:

Возила за транспорт на животни

Патничка продавница 
Внатрешна опрема
Дигалка со корпа

Погребно возило
Автошкола
Зголемена влечна сила, 4X4
Специјална опрема
Носач за стакла
Носач за лајсни
Дигалка за комерцијални возила

Патнички возила за професионални купувачи

Нашите патнички возила

Понуда на патнички возила

Веќе 114 години ја следиме нашата визија: возило кое сака да го одбележи своето време мора секогаш да претставува напредок, одговорна обврска, извор на ентузијазам и трајна мобилност.
Новиот Clio ќе ве воодушеви со своите мотори (Stop and Start), а моделот на семејството Megane ќе се грижи за вашите заштеди.

Понудата на патнички возила на Renault е прилагодена на софистицираните критериуми на компанијата: најниски вкупни трошоци за сопственост за управување со трошоците, квалитетот и удобноста на компанијата за добро чувство на соработниците.

Патнички возила за професионални купувачи

Возила за професионални корисници

Нашата понуда за деловни корисници

Од понудата возила за деловни корисници препорачуваме разни модели од Reanult гама. Искористете го големиот багажен простор и сите предности на патничкиот простор со моторите Energy со помала потрошувачка и емисија СО2.

Наша понуда на Eco2 возила

Наш избор на Eco2 возила

Да изберете возило од понудата Business ECO2 значи да изберете возило со висок квалитет. Подгответе се да примите во свои редови пет соработника со несекојдневен профил кои со гордост ги обликувал Reanult.Моќта на понудата на возила Business Renault лежи во нивната способност да ги задоволат вашите потреби: како со моторите Energy конструирани со Renault искуството на трките на Формула 1, така и добри решенија кои со системот Stop and Start овозможуваат голема заштеда, 0 гориво, 0 емисија СО2 кога возилото стои.
Нашата екипа е подготвена за исполнување на сите барања на професионалните корисници. Вашите нови соработници нема да ве разочараат.

Услуги и контакти

vsd

Кој може подобро од Renault да го обработи вашиот Renault?

Нашите возила ги произведуваме со многу љубов и нашата комуникација продолжува и по напуштање на продажниот салон. Темелно обучени Renault сервисери најдобро знаат што е потребно за возилото да го задржи првобитниот облик, ефикасност и вредност.Знаеме колку логистиката е битна за претпријатијата. Кога возилото ви е во дефект, не може да ги вршите услугите ниту да превезувате стока која купувачите ја бараат. Тука на сцена настапуваме ние. Ние ќе се погрижиме за сигурноста во возилото.Нашите возила ги произведуваме со многу љубов и нашата комуникација продолжува и по напуштање на продажниот салон. Темелно обучени Renault сервисери најдобро знаат што е потребно за возилото да го задржи првобитниот облик, ефикасност и вредност.Знаеме колку логистиката е битна за претпријатијата. Кога возилото ви е во дефект, не може да ги вршите услугите ниту да превезувате стока која купувачите ја бараат. Тука на сцена настапуваме ние. Ние ќе се погрижиме за сигурноста во возилото .
иоп

Финансирање

Купувањето автомобил е внимателен чин. Како голема инвестиција, често има многу прашања. Со цел да ви помогнеме подобро, ние ви нудиме широк спектар на флексибилни и конкурентни решенија за финансирање на возила. Меѓу нив, дефинитивно ќе најдете решение прилагодено на вашите потреби, начин на живот и одбраниот тип на автомобил.Ние се стремиме да се потпираме на нашите услови.
• Поволни: условите за финансирање се исклучително поволни, конкурентни и приспособени кон поединци.
• Транспарентно: Ве известуваме за сите ставки и услови за финансирање за информативно платежно плаќање. Нема непријатни изненадувања, ниту пред, ниту за време, ниту по завршувањето на финансирањето.
• Адаптивно: Ние се стремиме да го најдеме вистинското решение, имајќи ги предвид желбите и потребите на поединците, така што нудиме широк спектар на различни финансиски производи.Купувањето автомобил е внимателен чин. Како голема инвестиција, често има многу прашања. Со цел да ви помогнеме подобро, ние ви нудиме широк спектар на флексибилни и конкурентни решенија за финансирање на возила. Меѓу нив, дефинитивно ќе најдете решение прилагодено на вашите потреби, начин на живот и одбраниот тип на автомобил.Ние се стремиме да се потпираме на нашите услови

иоп

Контакт за компании

За флотна продажба испратете маил на prodazba@renault.mk