KANGOO PASSENGER

Ново ниво на удобност
Nouveau Renault KANGOO combispace

Пространо и елегантно патничко возило за одмор

Со динамични линии, LED светлосен потпис во облик на C и тркала со дијаметар од 17 инчи (43 см), Kangoo Passenger нуди свеж изглед на својот иконски профил. Внатрешноста на возилото е редизајнирана преку редизајнирана контролна табла и големи прегради за складирање кои ќе го поедностават животот на сите.
Renault Kangoo lighting signature
100% LED светла
Искористете ја безбедноста на LED технологијата која го проширува опсегот на фаровите и ја зголемува видливоста ноќе.
Renault Kangoo interior
функционална контролна табла
Во новото патничко возило Kangoo, искористете ја редизајнираната контролна табла, опремена со 15 практични фиоки (49 L).
Renault Kangoo interior
ентериер дизајниран за семејства
Одите на семејно патување? USB приклучок, џебови на задните седишта, маса на преклопување на седишта во авионски стил и повеќе... Не грижете се! Децата сигурно ќе се забавуваат.
Renault Kangoo interior
модуларен ентериер
Со својата задна клупа со поделена 60/40, Kangoo Passenger ви нуди модуларен ентериер кој се прилагодува на вашите потреби.
Renault Kangoo interior
простран багажен простор (од 775 L до 3.500 L)
Багажен простор, скии, велосипеди и друго... Нискиот праг на багажниот простор го олеснува товарењето. Покрај тоа, пространиот и функционален багажен простор ви нуди доволно простор за сите ваши патувања.

опрема

ново ниво на удобност

EASY LINK multimedia system for KANGOO
Мултимедијален систем Easy Link
Едноставно поврзете го вашиот паметен телефон и пристапете до сите ваши апликации и поврзани услуги користејќи го централниот екран од 20 cm (8'') на мултимедијалниот систем Easy Link, кој е компатибилен со Android Auto™ и Apple CarPlay™.
Innovative driver-assistance systems for KANGOO
Напредни системи за помош при возење
Со активно сопирање за итни случаи, помош за задржување лента, предупредување за мртва точка и друго, нашите напредни и иновативни системи за помош на возачот ја штитат вашата безбедност.
KANGOO - A functional leisure activity passenger vehicle
Безброј можности
Дали имате потреба од транспорт на долг товар? Користете иновативни држачи на кровот кои лесно се движат од должина во ширина без потреба од алатки. Со модуларен ентериер и голем волумен на багажниот простор (од 775 L), можете да транспортирате се што ви треба без ограничувања.

БОЈА, ТРКАЛА, НАВЛАКА: ПРИЛАГОДЕТЕ ГО KANGOO PASSENGER ПО СВОЈ ВКУС

KANGOO PASSENGER

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА KANGOO VAN

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT