Megane Conquest E-Tech full hybrid

MEGANE CONQUEST E-TECH FULL HYBRID

НЕГОВИ ПРЕДНОСТИ

Renault CLIO E-TECH HYBRID
ВОЗЕЊЕ НА ЕЛЕКТРИЧНА СТРУЈА ДО 80% ОД ВРЕМЕТО
во град.
Captur E-Tech Hybrid
ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОРИВО НАМАЛЕНА ДО 40%
во споредба со еквивалентен мотор со внатрешно согорување (во градскиот циклус WLTP).
Renault CLIO E-TECH HYBRID
100% ЕЛЕКТРИЧЕН СТАРТ
за тивко, удобно искуство во возењето.
Captur E-Tech Hybrid
ВОЗЕТЕ СО 143 КС
ги нуди сите предности на електрично возило, со разноврсност на хибрид.

MEGANE CONQUEST Е ДОСТАПЕН И КАКО ХИБРИД

Опремен со иновативна хибридна технологија E-Tech, целосниот хибрид на Megane Conquest E-Tech ви нуди ненадминато задоволство при возењето и одлична енергетска ефикасност. Инспириран од светот на автомобилизмот, неговиот самополначки хибриден погон нуди совршен спој на заштеда на трошоци, перформанси и ефикасност.
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА
MEGANE Conquest Хибрид – задниот дел надвор – Renault
Иновативна технологија
Ефикасноста ги исполнува перформансите во оваа револуционерна иновација во хибридниот погон E-Tech, кој спојува мотор со внатрешно согорување од 140 КС и 2 електрични мотори со мулти-режим на трансмисија.
MEGANE Conquest Хибрид – редниот дел надвор – Renault
Ненадминато уживање во возењето, максимална разноврсност
Секогаш стартувајте со возење со електричен режим и уживајте во силно забрзување што реагира во град и на отворен пат.
MEGANE Conquest Хибрид – надворешен крај – Renault
До 80% од градот возат на електричен погон
Уживајте во удобноста на електричното возило додека возите низ градот. Намалете ја потрошувачката на гориво до 40%* (во споредба со еквивалентен бензински мотор) и во исто време намалете ги емисиите на CO₂
MEGANE Conquest Хибрид – внатре – Renault
Не е потребен приклучок или станица за полнење
Благодарение на технологијата за регенеративно сопирање, целосниот хибрид Megane Conquest E-Tech автоматски се полни додека возите. Активирајте го режимот „Б“ за да го оптимизирате полнењето на батеријата.
MEGANE Conquest Хибрид – внатре – Renault
Meнувач „E-Shifter“
Во верзијата Megane Conquest направена со E-Tech, тој е опремен менувач „E-Shifter“ за подобра ергономија и уште поголема удобност.

нова E-Tech Engineered верзија

ОТКРИЈТЕ ГО ВОЗИЛОТО MEGANE CONQUEST E-TECH ENGINEERED FULL HYBRID

ВЕРЗИЈА СО ЕКСКЛУЗИВЕН ДИЗАЈН
Целосниот хибрид на Megane Conquest E-Tech предизвикува сензации со својата нова E-Tech Engineered верзија. 

Изразете ја вашата личност со уникатните контрасти на топлата нијанса на титаниум и сјајната црна боја и сивата металик* завршна обработка. Издвојте се од толпата со елегантен дизајн, сјајна црна предна и задна страна, инженерска налепница за E-Tech за возилото, топли издувни цевки со титаниумска нијанса и спојлер на багажниот простор што го нагласува спортскиот изглед.

 Надворешниот стил одговара на амбиентот во внатрешноста: црна внатрешност, ознака E-Tech и детали во топла титаниумска нијанса на управувачот, седиштата и контролната табла. Елеганција од секој агол.
* Достапно и во други нијанси.

опрема

НАЈДЕТЕ ГИ СИТЕ ПРЕДНОСТИ НА ПРОСТРАНИОТ И СПОРТСКИ SUV

* кога задната клупа е преклопена.

возење

НАПРЕДНО И ЕФИКАСНО

Renault MEGANE Conquest E-TECH хибрид – хибриден теренец однадвор
До 80% во градот се вози на електричен погон
Целосниот хибрид на Megane Conquest E-Tech носи електрична енергија во вашето секојдневие! Електрифицирано возење 80% од времето користејќи иновативна автомобилска технологија. Уживајте во тишината и удобноста додека ги намалувате емисиите на CO₂ и потрошувачката на гориво до 40%* во споредба со еквивалентен бензински мотор.
Renault MEGANE Conquest хибрид – надворешност
Поедноставено секојдневие
Регенеративното сопирање автоматски ја полни батеријата на вашиот Megane Conquest додека возите, без потреба од приклучок или кабел. За да уживате во уште поголема слобода, активирајте го режимот „B“. Веднаш штом ќе ја тргнете ногата од педалата за гас, вашето возило успорува речиси до застанување, враќајќи што е можно повеќе електрична енергија.
Renault MEGANE Conquest E-TECH – хибрид – надворешност
Ненадминато уживање во возењето
Неговиот 100% електричен старт обезбедува моментална реакција и тивко возење кое е ефикасно во сите услови на патот. Откријте сосема нови искуства за возење на отворен пат или во град. Уживајте во моќта од 145 КС и одзивот на 2 електрични мотори во комбинација со ефикасноста на менувачот со повеќе режими.
* во WLTP урбан циклус (предмет на конечно одобрување).

ДАЛИ СТЕ ПОДГОТВЕНИ ДА ГО ВОЗИТЕ MEGANE CONQUEST E-TECH FULL HYBRID?

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Captur E-Tech full hybrid
Captur E-Tech full hybrid
Megane Conquest
Megane E-Tech 100% electric