Новиот Megane E-Tech 100% electric

Од коњска сила, до електрична енергија.
MEGANE E-TECH 100% ЕЛЕКТРИЧЕН

Мотор 160 KW
или 220 КС*
Достапно во techno и iconic верзии. Еволуциската верзија со зголемен опсег е достапна само со 130 КС.
Забрзување 7.4 сек.
0-100km/h
Побрзајте 7.4S 0 - 100 km/h* *Достапно на верзии techno и iconic со 220 КС.
До 470км
опсег на возење (WLTP)*
*Достапно во еволуциона верзија со продолжен опсег.
До 300км
стигнете за 30 минути.*
*Максимален опсег по полнење на брз полнач со директна струја со моќност од најмалку 130 kW (во комбиниран циклус на возење WLTP). Зголемување на досегот до 200 km во циклусот на возење на автопат.

чиста сензација

ЧИСТ ДИЗАЈН

Компактна каросерија на седан, стил на кросовер, извајан заден дел, спортски линии. Неговите аеродинамични линии му даваат препознатлив изглед за волшебно возење. Тркала од 20 инчи, препознатливи full-LED светла, бисерна 3D лента одзади, златни хромирани детали го означуваат овој целосно оригинален дизајн.
ЕРГОНОМСКИ И ПРОСТОРНИ
Megane E-Tech 100% електричен, ексклузивно го претставува целосно рамениот под. Дополнителен простор се ослободува поради продолжената структура и екстремно тесната openR инструмент табла: 209 mm простор за нозете во задниот дел, 33 l багажен простор.
ВРВНО ИСКУСТВО ВО ВОЗЕЊЕТО
Опуштете се во редизајнираниот патнички простор, каде сè е дизајнирано да ги поедностави вашите патувања. Релаксирајте се во прилагодливото, оптимизирано седиште и допрете го големиот екран во форма на L од 774 cm2 на системот openR.
МОДУЛАРЕН ДИЗАЈН И ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ
Индукциски безжичен полнач напред, USB-C приклучок одзади, централна преграда за складирање, 33 l централен и страничен простор за складирање и багажен простор од 440 l. Megane E-Tech 100% електричен го прави престојот во возилото совршен.

ЧИСТА ТЕХНОЛОГИЈА

ВГРАДЕНИ УСЛУГИ НА GOOGLE: ВАШЕ ПОВРЗАНО ВОЗАЧКО ИСКУСТВО
Конфигурирајте го системот за поврзување openR со вградените услуги на Google за да конфигурирате до 5 профили. Пристапете до сите ваши омилени апликации и уживајте во најдоброто од Google без да бидете поврзани со телефонот.
ПРЕМИУМ ЗВУК HARMAN KARDON
Ексклузивниот систем Harman Kardon обезбедува волшебно искуство за сите патници. Емитува вкупно 410 W преку 2 високотонци на страните на таблата со инструменти, 2 вуфери на панелите на предните врати, 2 високотонци и 2 вуфери на панелите на задните врати и 1 вуфер во багажниот простор. Со 5 различни звучни опкружувања и технологијата Quantum Logic Surround™, музиката се трансформира во незаборавно искуство.
МАКСИМАЛНО ЗГОЛЕМЕНА БЕЗБЕДНОСТ
24 системи за помош при возење и безбедносни системи ветуваат безгрижно возење.

ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧЕН

360° ИНОВАЦИЈА
Платформата CMF-EV е опремена со исклучително тенка батерија од 60 kW/h и компактен електричен мотор од 160 kW. Оптимизираната распределба на тежината, подолгото меѓуоскино растојание, целосно рамен под и нискиот центар на гравитација му даваат на возилото поголема агилност и обезбедуваат повеќе простор во патничкиот простор.
ПОГОЛЕМ ДОМЕТ
Megane E-Tech 100% електричен е едно од најлесните возила во својот сегмент (1.620 kg). Системот во возилото автоматски ја регулира температурата на батеријата и моторот. Бидејќи моќноста е иста без оглед на надворешните услови, уживате во зголемен опсег на возење.
НАПРЕДНА АЕРОДИНАМИКА
Стремежот кон иновативна аеродинамика, исто така, ви помага да го зголемите опсегот на возење. Неговата висина, обликот на кровот, тесните пневматици, извајаните браници и рачките на вратите што се извлекуваат се структурни карактеристики кои ги подобруваат неговите перформанси.
ВОЗИЛО КАКО ШТО ДОСЕГА НЕ СЕ ЗАПОЗНАЛЕ
Megane E-Tech 100% електричен ви се придружува каде и да сакате да одите. Врз основа на експертизата на одделот за истражување и развој на Renault, тој нуди опсег на возење до 470 km (300 km со батерија од 40 kW).
СИМУЛАТОР ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛНЕЊЕ И ВОЗЕЊЕ
Renault Megane E-Tech 100% electric- charging solutions
Симулирајте го опсегот на возење и времето на полнење
Внесете ги податоците на вашиот Megane E-Tech 100% електричен и потребното полнење за да се види опсегот на возење и колку време е потребно за полнење на секој тип на станица за полнење.
РЕШЕНИЈА ЗА ПОЛНЕЊЕ
Решенија за полнење
Широк спектар на приспособени опции за полнење ви се достапни дома, на работа или на пат. Megane E-Tech 100% електричен доаѓа со кабел од тип 2 режим 3 што може да се користи на домашен полнач или јавна станица за полнење.
MY RENAULT ПОВРЗАНИ УСЛУГИ
Останете поврзани со вашиот автомобил со My Renault
Поедноставете го вашиот секојдневен живот со апликацијата My Renault и преземете ја контролата над вашиот автомобил од далечина преку вашиот телефон: преостанат опсег на возење, станици во близина, распоред за полнење, планирање патувања и многу повеќе. Со секојдневна поддршка, услугите поврзани со Renault се развиваат и стануваат побогати со текот на времето нови функционалности.
ЧЕСТИ ПРАШАЊА ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА
Чести прашања
Megane E-Tech 100% електричен Најчесто поставувани прашања. Дали имате други прашања за електричните возила? Ние одговараме на web страницата креирана за ваков тип на најчести прашања.

БОЈА, ФЕЛНИ, НАВЛАКИ: ИЗБЕРЕТЕ ГО СТИЛОТ НА MEGANE E-TECH 100% ЕLECTRIC

Новиот Megane E-Tech 100% electric

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛОТО MEGANE E-TECH 100% ЕЛЕКТРИЧЕН

Фотографиите на веб-страницата www.renault.mk се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации наведени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото за настанатите грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Ова вклучува, меѓу другото, информативен дисплеј од 10 инчи со инструменти и дисплеј за навигација, безжично полнење на паметни телефони, итен повик и поврзана навигација. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.