CAPTUR

Сѐ што ви треба.
Renault CAPTUR

дизајн SUV ВОЗИЛО СО СПОРТСКИ ЛИНИИ
Со извајани контури, мускулести линии, поширока решетка и истакнат браник - изглед што му доликува на SUV. Дизајнирана внатрешност и моќни хибридни погонски единици кои зрачат со привлечност и смелост.
Renault CAPTUR
Изгледа како SUV
Со извајани контури, мускулести линии, поширока решетка и истакнат браник - изглед што му доликува на SUV. Дизајнирана внатрешност и моќни хибридни погонски единици кои зрачат со привлечност и смелост.
Renault CAPTUR - Gamme
Целосно предни и задни LED светла во форма на буквата C
Captur се одликува со уште повеќе технологија и елеганција напред и назад со легендарниот потпис на Renault зс LED светлата во облик на C .
Renault CAPTUR - tableau de bord
Прилагоден Captur за секого
Дизајниран на ваш начин
Renault CAPTUR
Паметен патнички простор
9,3-инчен мултимедијален екран чувствителен на допир, 10,2-инчен дигитална инструмент табла, иновативна прилагодена конзола со футуристичка рачка на менувачот „E-Shifter“ и паметен распоред на местата за складирање... Сместете се во возилото!
Renault  CAPTUR - levier de vitesse
Безпрекорен и целосно приспособлив ентериер
Сунѓерести материјали, сатенска завршница... Captur е целосно редизајниран.
Renault CAPTUR - багажник
Поголем и од внатре и од надвор
Преклопена задна клупа која може да се поместува надолжно за 16 cm, рекорден волумен на багажниот простор (до 536 l) и неколку прегради за складирање (до 27 l)

Captur E-Tech целосен хибрид

CAPTUR E-TECH ENGINEERED FULL HYBRID, НОВА ЕКСКЛУЗИВНА ВЕРЗИЈА

Captur E-Tech – Инженерската верзија сега е достапна

Искористете ја удобноста на еколошката мобилност и поекономичната потрошувачка на гориво благодарение на хибридната технологија E-Tech, добиена директно од светот на Формула 1. За секојдневна употреба, како и на долги патувања, искористете го максимумот од 100% електричен старт и опсег на возење обезбеден од погон кој сам се полни додека возите, без потреба од поврзување на возилото со извор на енергија.

Со новата E-Tech дизајнирана хибридна верзија. Уживајте во истиот храбар стил во внатрешноста. Ексклузивната ознака на инженерската верзија на E-Tech се наоѓа на левата страна, а задната страна е украсена со црно-златна ознака E-Tech.
Издвојте се во толпата и покажете им на сите дека сте ја избрале еколошката опција за возење хибрид.

персонализација

СОЗДАДЕТЕ ВОЗИЛО КОЕ ЈА РЕФЛЕКТИРА ВАШАТА ЛИЧНОСТ

Истакнете се од толпата! Captur се стреми да го достигне највисокото ниво на персонализација внатре и надвор
Внатрешност на Renault CAPTUR, предни и задни седишта
Внатрешност
Прилагодете ја внатрешноста (навлаки,украсни детали, потпирачи за раце) на Captur по вашиот вкус, благодарение на комбинацијата на бои за внатрешна декорацијa.
Ново CAPTUR MULTI-SENSE – внатрешно осветлување
MULTI-SENSE технологија
Дополнително приспособете го вашиот Captur со системот MULTI-SENSE: изберете помеѓу три режими на работа (Eco, Sport, MySense) и осум бои на амбиентално осветлување. Технологијата MULTI-SENSE ви помага да го прилагодите Captur на вашето расположение.

опрема

УЖИВАЈТЕ ВО ПРИЛАГОДЕНО ИСКУСТВО

Благодарение на модерните и интуитивни технологии, приспособливото искуство во возилото и ненадминливата модуларност, Captur се прилагодува на вашите желби и потреби и ви овозможува уникатно искуство.
Внатрешност на Renault CAPTUR, контролна табла, возачки екран
Со револуционерна технологија
За да го подобрите вашето возачко искуство без да ја жртвувате безбедноста, Captur е опремен со најнова технологија и го отвора патот за автономно возење. Уживајте во опуштено возење!
Портокалов Renault CAPTUR – внатрешност
Приспособливо искуство во возилото
Паметен патнички простор, кров кој се отвора, пространа внатрешност, голем волумен на багажниот простор (до 536 l), лизгачка преклопна задна клупа, неколку прегради за складирање... Captur се прилагодува на вашето секојдневие.  

*VDA стандард


БОЈА, ТРКАЛА, НАВЛАКА: ПРИЛАГОДЕТЕ ГО CAPTUR ПО СВОЈ ВКУС


СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛОТО CAPTUR

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Captur E-Tech full hybrid
Captur E-Tech full hybrid