TWINGO

Само кажи каде!
Renault Twingo
дизајн

ГРАДСКИ АВТОМОБИЛИ СО ПРЕФИНЕТ ДИЗАЈН

Преден дел, потпис на LED светло и 15-инчните фелни Altanano, целото Twingo се претставува во шик модерно светло
Twingo – надворешно, 3д
Нека ве освои елеганцијата
Twingo ќе ве освои со својот дизајн.
Renault Twingo, десна страна
Altana 15-инчни фелни
Покажете го вашиот стил со голем број фелни.
Приспособување на автомобилот на Renault Twingo
Екстремно градски автомобил
Со интегрираниот мултимедијален систем EASY LINK
Twingo станува ваш талентиран совозач.*
Агилноста на автомобилот Renault Twingo
Тој е вистинска ѕвезда ... исто како тебе!
Благодарение на неговиот круг на вртење и агилност, Twingo е совршен партнер за вашите градски патувања
Компактен и простран!
Компактен, а сепак простран!
Просторот е најважното нешто во автомобилот. Сè е можно со пет врати, задна клупа што се преклопува на средина, рамен под и должина на товарење од 2,31 m.

опрема

ЕКСТРЕМНО АГИЛЕН И ПОВРЗАН

Twingo Limited - ентериер
Остани поврзан
Поврзете го вашиот паметен телефон Apple™ или Android™ и пристапете до омилените апликации од 7-инчниот екран EASY LINK. Уживајте во искуството на системот Renault CONNECT со поврзаните услуги и апликацијата My Renault*. 

*Поврзаните услуги и навигацијата ќе бидат достапни подоцна. Apple CarPlay™ е заштитен бренд на Apple Inc. Android Auto™ е заштитен бренд на Google Inc.
Twingo Limited - етикета
Забавувајте се во градот без да се грижите
Благодарение на серво управувачот и радиус на вртење на тркалата од 4,3 m, Twingo може да се смести секаде, дури и на најмалиот паркинг простор. Предупредување за напуштање на сообраќајна лента, темпомат - ограничувач на брзина, електронски систем за стабилност на возилото (ESC) и предни и странични воздушни перничиња итн. Twingo ви овозможува да возите безгрижно!

БОЈА, ТРКАЛА, НАВЛАКА: ПРИЛАГОДЕТЕ ГО TWINGO ПО СВОЈ ВКУС


СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛОТО TWINGO

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Captur E-Tech full hybrid
Captur E-Tech full hybrid