дополнителна опрема

ПРИЛАГОДУВАЈТЕ ГО ВАШЕТО CLIO

Renault Clio E-Tech full hybrid - Premium esprit Alpine  текстилни теписи
Premium esprit Alpine текстилни теписи
Внесете спортски дух во вашето Clio и обезбедете дополнителна заштита со текстилните теписи изработени од врвни материјали.
Renault Clio E-Tech full hybrid - Безжичен индукциски полнач за телефон
Безжичен индукциски полнач за телефон
Едноставно поставете го телефонот на индукциската станица за полнење за да се полни додека возите.
Renault Clio E-Tech full hybrid - Преден потпирач за рака
Преден потпирач за рака
Тоа ви дава повеќе простор и дополнителен простор за складирање.


ПРЕПОЗНАТЛИВ СТИЛ

Дизајнот на целосниот хибрид Clio E-Tech се рефлектира во секој детал. Додадете го вашиот завршен допир со нашите додатоци.
Shark  антена- дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Shark Антена
Нагласете го карактерот на вашиот автомобил со додавање на динамична антена (антена Shark„ајкула“) која совршено се совпаѓа со дизајнот на автомобилот.
осветлени прагови - додатоци - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Светло за добредојде
Најдете го вашето возило во слабо осветлени места. Како што се приближувате до автомобилот или со едноставно притискање на далечинскиот управувач, амбиенталното LED светло под каросеријата се вклучува и ви го покажува патот до возилото.
праг на багажниoт простор - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Осветлени прагови на вратите
Препознатлив модерен стил во моментот на отворање на вратата преку ден, навечер служи како меко осветлување и заштита на вратата на возилото.
праг на багажниoт простор - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Праг на багажниот простор
Суштински додаток кој ќе го направи вашиот багажен простор подготвен за се. Естетски , неговата хромирана завршница стилски го подобрува и штити задниот браник.
хромирани навлаки - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Хромирани навлаки за надворешни ретровизори
Направете разлика со допир на елеганција и привлечна привлечност.  
спортски педали - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Спортски чевли
Оригинални педали за гас за неодолив спортски допир. Достапно е и во верзија со рачен менувач.

ТРАНСПОРТ

Опремете го вашиот целосен хибрид Clio E-Tech за да можете безбедно да транспортирате гломазни предмети.
quickfix кровни држачи - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Кровни држачи QuickFix
Брза и лесна инсталација без алатки користејќи го иновативниот систем QuickFix. Идеален за транспорт на велосипеди, скии или кровни кутии за да се зголеми капацитетот на товарење на вашето возило.
полуелектрична кука што се извлекува - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Полуелектрична кука за влечење што се извлекува
Извлечете го за неколку секунди со притискање на копчето во багажниот простор. Кога е преклопен, исчезнува под каросеријата, така што елегантниот дизајн на вашиот целосен хибрид Clio E-Tech останува неизменет.
easyflex модуларна заштита на багажниот простор - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Easyflex модуларна заштита на багажниот простор
Практично решение за транспорт на товар во сите временски услови поради водоотпорна заштита. Прилагодлив како багажниот простор, го покрива целиот грб кога задната клупа е преклопена надолу.
држачи за велосипеди на кука за влечење - дополнителна опрема - Renault Clio E-Tech целосен хибрид
Држач за велосипеди на куката за влечење
Откријте го нашиот асортиман на држачи за велосипеди кои ви овозможуваат лесен пристап до багажниот простор и ви овозможуваат да транспортирате велосипеди за целото семејство.

ОТКРИЈ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Austral E-Tech full hybrid
Austral E-Tech Full Hybrid