ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

СЕКОЕ ПАТУВАЊЕ НЕКА БИДЕ ПОСЕБНО ИСКУСТВО

Дали сакате да го прилагодите новиот полн хибрид Espace E-Tech на вашиот животен стил користејќи ја палетата на додатоци?

ПЕРСОНАЛИЗИРАНА УДОБНОСТ

Во простор каде што сè е дизајнирано така што вашата удобност е на прво место, новата палета на додатоци на Renault за патниците на задните седишта обезбедува патување од прва класа.
стандарден заден потпирач за раце - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
пренослив заден потпирач за рака
Изберете отстранлив заден потпирач за рака за да ги направите задните седишта поудобни, но и да обезбедите дополнителен простор за складирање. Посебно е по тоа што во него можете да складирате лични предмети.
мултифункционален организатор на предното седиште - Renault Espace E-Tech full hybrid
повеќенаменски организатор на предното седиште
Мултифункционалниот организатор има бројни генијални прегради во кои на патниците во задниот дел ќе им биде сè на дофат на рака.
зајакнати комфорни перничиња - додатоци - Renault Espace E-Tech full hybrid
пренослив заден потпирач за рака
Изберете отстранлив заден потпирач за рака за да ги направите задните седишта поудобни, но и да обезбедите дополнителен простор за складирање. Посебно е по тоа што во него можете да складирате лични предмети.
прекривки - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
навлаки за задните седишта на автомобилот
Стилско решение против отпечатоците на вашите седишта: навлаките за задниот дел на предните седишта и задните клупи го штитат вашиот автомобил од нечистотија и оштетување. Едноставни и брзи за монтирање, тие се прилагодени на дизајнот на вашето возило.
штитник за сонце за панорамски покрив - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
заштитник од сонце за панорамски кров
Заштитете се од сонцето со помош на заштитник кој ја покрива целата површина на панорамскиот кров. Пакетот содржи две нијанси.

ЕЛЕГАНЦИЈА

Истакнете ја елеганцијата на вашиот нов Renault Espace E-Tech целосен хибрид со нашите пакети за персонализација на надворешноста.
Светло сив пакет за персонализација - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
светло сив пакет за персонализација
Пакетот за персонализација на светло сива боја дополнително ќе го освежи вашето возило и ќе го истакне неговиот преден дел, долниот заден браник и куќиштето на ретровизорите.
Сатен металик сив пакет за персонализација - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
сатен металик сив пакет за персонализација
Пакетот за персонализација на светло сива боја дополнително ќе го освежи вашето возило и ќе го истакне неговиот преден дел, долниот заден браник и куќиштето на ретровизорите.
комплет првокласни странични прагови - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
комплет првокласни странични прагови
Страничните прагови го олеснуваат влегувањето во возилото и пристапот до кровот за прицврстување на кровна кутија или скии. Тие се практичен и незаменлив додаток кој на возилото му дава дополнителен спортски изглед.
премиум текстилни теписи - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
премиум текстилни теписи
Обезбедете дополнителна заштита на вашите целосно хибридни текстилни теписи Espace E-Tech изработени од врвни материјали.

ТРАНСПОРТ

Нашиот асортиман на додатоци за патување има сè што ви треба за да ги насочите вашите патувања, семејно време или спортски излети на следното ниво.
easyflex модуларна заштита на багажникот - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
easyflex модуларна заштита на багажниот простор
Практично решение за транспорт на товар во сите временски услови поради водоотпорна заштита. Прилагодлив како вашиот багажен простор, го покрива целиот дел кога задната клупа е преклопена.
праг на багажникот - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
праг на багажниот простор
Покријте го и заштитете го задниот браник со овој специјално дизајниран праг на багажниот простор. Ги комбинира практичноста и естетиката со ознаките ESPACE.
електрична кука за влечење што се повлекува - дополнителна опрема - Renault Espace E-Tech full hybrid
електрична кука за влечење
Целосно електричното извлекување на куката автоматски се продолжува со едноставно притискање на копче во багажниот простор. Кога не се користи, можете целосно да го повлечете за само неколку секунди, така што нема да му пречи на изгледот на вашето возило.
QuickFix држачи за кров - Renault Espace E-Tech full hybrid
QuickFix држачи за кров
Брза и лесна инсталација без алатки користејќи го иновативниот систем QuickFix. Идеален за транспорт на велосипеди, скии или кровни кутии за да се зголеми капацитетот на товарење на вашето возило.

ОТКРИЈ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Austral E-Tech full hybrid
Austral E-Tech Full Hybrid
Captur E-Tech full hybrid
Captur E-Tech full hybrid