НОВИОТ RENAULT ESPACE E-TECH FULL HYBRID

Renault Espace E-Tech full hybrid

СИМБОЛ НА ПРОСТОРНОСТ, УДОБНОСТ И ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА

7
или 5 седишта 
200 КС
Целосна хибридна погонска група E-Tech
777 Л
во багажен простор(5)
984 cm²
openR екрани + head-up дисплеј(6)
ЗАБЕЛЕШКИ
(1) до 80% електрично возење во град: во зависност од полнењето на батеријата и стилот на возење/внатрешен извор на Renault/2022 година. 

(2) опсег на возење од 1100 km (Со полн резервоар за гориво) 

(3) волумен на багажниот простор до 777 L, во зависност од верзијата 

(4) Google е заштитен бренд на Google LLC 

(5) VDA стандард - во зависност од верзијата 

(6) во зависност од верзијата
ЛОЈАЛНОСТ КОН ГЕНИТЕ ОД ИЗМИНАТИТЕ ПЕТ ГЕНЕРАЦИИ
ВНАТРЕШНОСТ
Со 7 или 5 ултра-удобни седишта

Исклучително удобни седишта и модуларен распоред, со лизгање на задната клупа преку 22 cm за да овозможи еден од најголемите простори во категоријата.
100% HYBRID
E-Tech целосно хибриден мотор со 200 КС

Со досег на возење до 1100 km.
ТЕХНОЛОГИЈА
Мултимедијалниот систем openR линк

Со openR Link и неговата интуитивна технологија од 774 cm², можете да уживате во најдобро поврзаните услуги на My Renault и Google (1), како и во широк спектар на апликации вградени во возилото.
(1) Google е заштитен бренд на Google LLC
СПОРТСКИ ДУХ
Esprit Alpine

Црно квадратна решетка, спортски преден спојлер, ексклузивна сива боја Satin Schiste, тркала Daytona 20” и многу повеќе.

внатрешни работи

УШТЕ ПОВЕЌЕ ПРОСТОР

HARMAN KARDON®, ЗВУК СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ
harman kardon - Renault Espace E-Tech full hybrid
12 звучници, Hi-Fi звук Harman Kardon
Опкружете се со звук кој ќе направи да се чувствувате како да сте во концертна сала. Аудио системот 485 W Harman Kardon® има 12 звучници (2 високотонци во страните на контролната табла, 2 звучници од среден опсег во предните врати и 2 во задните врати, 2 сараунд звучници, 1 централен звучник напред, 2 високотонци и 1 вуфер во багажникот) кои, стратешки распоредени покрај панелите на вратите, страните на таблата со инструменти и во багажникот, ги нудат сите придобивки од изедначување на просторот на звукот.

СИСТЕМ 4CONTROL ADVANCED

4Control напреден систем: агилност и стабилност
Управувајте со возилото низ градот с леснотија. Уживајте во кругот на вртење сличен на оној на градски автомобил од 10,4 m со 5° заоблени задни тркала. Задните тркала се вртат за 1° во иста насока кога возите побрзо од 50 km/h

НАПРЕДНИ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ ВО ВОЗЕЊЕТО

Espace E-Tech Full Hybrid
Активна помош за возачот
Активната помош за возачот комбинира интелигентна адаптивна контрола на патувањето со системот Stop & Go и одржување на сообраќајната лента. Одржува безбедно растојание, ја регулира брзината во зависност од условите на патот и обезбедува возилото да остане во сообраќајната лента. Кога сообраќајот ќе се забави, системот му дозволува на возилото автоматски да сопре и да тргне.
Espace E-Tech Full Hybrid
Предупредување за слепа точка и задржување на возилото на лентата за возење
Возилото автоматски го коригира својот пат кога се менува лентата или ве предупредува за потенцијална опасност од судир со возило што преминува на друга лента.
Espace E-Tech Full Hybrid
Прилагодливи светла со LED matrix vision
Оптимизирана безбедност и стабилно возење со фарови кои не ги заслепуваат возачите во други возила. Светлосниот зрак постојано се прилагодува на сообраќајот и временските услови преку камера која се наоѓа на горниот дел од шофершајбната.

технологија

ВГРАДЕНИ УСЛУГИ НА GOOGLE

и широк спектар на апликации вградени во возилото.
HEY GOOGLE, ВОДИ МЕ НА РАБОТА
Контролирајте го вашето возење користејќи 2 екрани: openR екранот (774 cm²) и head-up екранот (210 cm²). Мултимедијалниот систем openR линк ги интегрира услугите поврзани со Renault и Google. Широк опсег на апликации вградени во возилото со ексклузивна содржина и можности: испланирајте го вашето патување, најдете паркинг место или слушајте ја омилената музика, без да го тргнете погледот од патот.

НОВИОТ ESPACE E-TECH FULL HYBRID ВО 3D ПОГЛЕД

Прилагодете го Espace E-Tech Full Hybrid по ваш вкус.
НОВИОТ RENAULT ESPACE E-TECH FULL HYBRID

ОТКРИЈ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

.

Фотографиите на веб-страницата  www.renault.mk  се симболични и служат исклучиво за информативни цели. Сите податоци и информации дадени на веб-страницата и во документите се привремени и предмет на промена. Го задржуваме правото на грешки во текстот.

Поради последиците од глобалниот недостиг на полупроводници, некои елементи на опремата прикажани на веб-страницата и во брошурата моментално не се достапни. Во сегашните услови, тешко е да се предвиди достапноста на специфичните елементи на опремата, кои можеби не можат да се добијат во конкретниот случај поради глобалниот недостиг на полупроводници. За најнови информации обратете се до најблискиот овластен застапник.


Откријте ги другите модели на RENAULT

Austral E-Tech full hybrid
Austral E-Tech Full Hybrid
Captur E-Tech full hybrid
Captur E-Tech full hybrid